Wycieczka harcerzy do kina na film pod tytułem „Ballerina”

0
40

30.01.2017 r. najbardziej zaangażowani  harcerze ze szkolnej  9 Drużyny NS „Włóczykije” oraz wyróżniający się dobrym zachowaniem uczniowie wybrali się do kina „Mazowsze” na film pod tytułem „Ballerina”.

Film okazał się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy po wyjściu z kina dzielili się wrażeniami i śmieli się z przygód niesfornej pary bohaterów: Felicji i Wiktora. Tych dwoje sierot za wszelką cenę chciało zrealizować swoje marzenia i mimo wielu przeciwności losu, udało im się to. Felicja dzięki swojemu uporowi i  pomocy życzliwych jej ludzi spełniła swoje największe marzenie – została baletnicą. W finałowej scenie tańczy przed paryską publicznością na wielkiej scenie.

Opowieść o Felicji i Wiktorze niesie ze sobą wiarę w siłę marzeń, pokazuje, że warto je mieć i dążyć do ich realizacji. Pokonując trudności nie należy się zniechęcać, bo pracą nad sobą, wytrwałością i pasją można wiele w życiu osiągnąć.

Mamy nadzieję, że integracyjne wyjazdy na ciekawe filmy do kina „Mazowsze” wejdą na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych.

Zespół Szkół Specjalnych