Wycieczka do kina „Helios”

0
69

W środę 11 października uczniowie klas V-VI z naszej szkoły oraz klasa VII ze Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie uczestniczyli w międzyszkolnej wycieczce do kina „Helios” w Płocku. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie filmu „Tarapaty”, którego premiera odbyła się 15 września 2017 r.

Po obejrzeniu seansu uczniowie przekonali się na podstawie przygód Julki, że znaleźć przyjaciela to nie jest taka prosta sprawa, jakby nam się wydawało. Nie należy w życiu kierować się tylko i wyłącznie nieufnością do drugiej osoby, ale odważyć się na przyjaźń. Reżyserka „Tarapatów” – Marta Karwowska, swój pierwszy autorski film fabularny stworzyła z myślą o dzieciach. Uważa ona, że nic tak nie trafia do najmłodszych jak historie pełne przygód i emocji. Wiarygodność najmłodszych aktorów, ich ciekawość świata, proste zasady, którymi się kierują, tego wszystkiego mogą im pozazdrościć dorośli.

Ostatnim punktem programu był posiłek w McDonald’s.

Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu. Organizatorzy tej wycieczki to: pani Teresa Jankowska oraz pan Jerzy Zarzyński.

Szkoła Podstawowa w Kamionie