Wycieczka klasy „0” i klasy pierwszej do OSP Kamion i Biblioteki w Kamionie

0
105

25 maja kl „0” i kl I odwiedziły bibliotekę publiczną w Kamionie. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z charakterem pracy biblioteki i dzięki uprzejmości Grażyny Szymańskiej kierownik biblioteki wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach artystycznych – zaprojektowanie i wykonanie kartki na Dzień Matki. Wiele dzieci uczęszcza już z rodzicami do biblioteki a dzięki tej wycieczce również i pozostałe wyraziły chęć zapisania się do biblioteki.

29 maja również obie klasy „0” i I odwiedziły remizę strażacką. Wojciech Wiśniewski w sposób niezwykle ciekawy i obrazowy przedstawił dzieciom rodzaj pracy strażaków oraz sprzęt strażacki potrzebny do akcji ratunkowych. Wiele radości dostarczyło dzieciom przymierzenie hełmów, kamizelek ratunkowych, obuwia strażackiego oraz pokaz działania sprzętu a szczególnie zwiedzanie łodzi ratunkowej i samochodu strażackiego.

Obie wycieczki dostarczyły dzieciom wiele ciekawych informacji na temat pracy biblioteki i strażaków jak również wiele radości z możliwości zwiedzania tych miejsc. Dziękujemy bardzo Grażynie Szymańskiej i Wojciechowi Wiśniewskiemu za umożliwienie nam pobyty w bibliotece i remizie strażackiej w Kamionie.

Szkoła Podstawowa w Kamionie

.