Wycieczka do Warszawy pod hasłem „Technika i magia telewizji”

0
55

21.10.2016 r. uczniowie klasy II b i III b  Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Opiekunami wycieczki były: Monika Kurowska, Urszula Geras-Stodulska i Grażyna Błaszczyk.

Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Techniki. W ciągu 60 lat działalności Muzeum Techniki zgromadziło cenne zbiory. Niektóre z tych kolekcji są największe w kraju. Obejrzeliśmy kolekcję motocykli ze słynnymi motocyklami marki „Sokół”, kolekcję odbiorników radiowych, głównie pochodzących z krajowej produkcji, maszyny drukarskie, komputery, samochody, szybowce.

Telewizja Polska
Telewizja Polska

Następnie udaliśmy się na ulicę Woronicza pod budynek Telewizji Polskiej. Poznaliśmy szczegóły pracy ludzi przedstawiających nam codziennie na ekranach telewizorów wiadomości. Zobaczyliśmy to wszystko, czego nie widać podczas transmisji telewizyjnych. Dowiedzieliśmy się, ile urządzeń i ludzi je obsługujących potrzeba do nagrania kilkunastominutowego programu. Przewodnik opowiadał o historii tego miejsca, o tym, co się dzieje za kulisami nagrań i w reżyserce. Odwiedziliśmy studio „W tyle wizji” .Niespodzianką i niewątpliwie największą atrakcją była wizyta w studiu programu porannego ,,Pytanie na śniadanie”. Uczniowie obejrzeli kuchnię, miejsca, gdzie przeprowadza się wywiady z zaproszonymi gośćmi oraz scenę, na której występują muzycy.

Ostatnim punktem było muzeum telewizji gdzie zgromadzone są przeróżne sprzęty i rekwizyty używane dawniej do nagrywania programów oraz dużo zdjęć z emitowanych dawniej programów i filmów. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały gadżety z logo TVP.

Cała wycieczka okazała się ,,niezapomnianym spacerem” po miejscach, do których nie wszyscy mogą wejść i je zobaczyć. Dzieci mogły doświadczyć sami, na czym polega magia telewizji .

     Urszula Geras-Stodulska

.