Wyniki V turnieju z cyklu III GPS w Badmintona 12.05.2017

Piątym turniejem z cyklu III GPS w Badmintona pod szyldem Stowarzyszenia „Razem i Sprawnie” dotarliśmy do przerwy wakacyjnej. Tym razem na starcie zameldowało się 17 zawodników w tym tradycyjnie dwie zawodniczki Ewa Sztandur-Leszczyńska oraz Wioletta Wójtowicz. Hala Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego gościła graczy nie tylko z Sochaczewa ale również ze Skierniewic, Płocka, Włocławka oraz Zabrza. Zostało rozegranych 32 mecze, łącznie 70 setów. Duża niespodzianką okazał się debiutujący na naszych kortach zawodnik z Płocka Szymon Zuziak, który ostatecznie zajął IV miejsce wpierw przegrywając w półfinale z Dariuszem Cierebiejem 0:2 (15:17;12:15) oraz z w walce o III miejsce z Tadeuszem Gala 1:2 (11:15;15:5;12:15). Tradycją jest już spotkanie między Michałem Werłatym, a Dariuszem Cierebiejem, którzy tym razem spotkali się w finale. Mecz po raz kolejny zakończył się w trzech setach wynikiem 15:14, który jest odwzorowaniem naprawdę wysokiego poziomy i bardzo zaciętej gry. Ostatecznie najwyższe miejsce na podium wywalczył Michał Werłaty wygrywając 2:1 (15:9;9:15;15:14), tym samym awansując na I miejsce ogólnego rankingu III GPS w Badmintona 2017.
Przed nami jeszcze dwa turnieje, które odbędą się po przerwie wakacyjne najprawdopodobniej w październiku oraz listopadzie. Jeszcze wiele może się zmienić w pierwszej dwunastce dlatego serdecznie zapraszam do dalszej gry:)
Poniżej przedstawiam szczegółowe wyniki turnieju, jego końcową klasyfikację oraz ranking 2017.