Wypadek drogowy na obwodnicy Sochaczewa – jedna osoba nie żyje

0
66

Do kolejnego zdarzenia drogowego sochaczewscy strażacy wyjechali 10 lutego, nad ranem. O godzinie 4:27 dyżurny operacyjny powiatu odebrał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym, na obwodnicy Sochaczewa, w pobliżu ronda żyrardowskiego. Na miejsce zadysponowane zostały trzy zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Po dojeździe i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Mazda z samochodem ciężarowym marki Scania przewożącym węgiel. Kierujący Scanią nie odniósł żadnych obrażeń. W aucie osobowym znajdowało się 5 osób, z czego 4 pozostawały nieprzytomne.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, a następnie wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych za pomocą sprzętu hydraulicznego i ich ewakuacji z rozbitego pojazdu na noszach typu deska. Po przekazaniu poszkodowanych zespołom ratownictwa medycznego lekarz stwierdził zgon 29-letniej kobiety.

Na miejsce zdarzenia przybył oficer pozostający w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP mł. kpt. R. Krupa. Działania ratownicze prowadzone przez 10 strażaków zakończono o godzinie 6:55.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

 

01 02