Wypadek drogowy w Teresinie-Gaju

0
63

22 marca, o godzinie 17:31, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w Alei XX-lecia w miejscowości Teresin-Gaj (gmina Teresin). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz po dwa zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Niepokalanowie i Paprotni.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że doszło do zderzenia pojazdu marki Fiat Panda z naczepą ciągnika siodłowego marki DAF. W samochodzie osobowym pozostawał uwięziony przytomny kierujący.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy w postaci stabilizacji kołnierzem ortopedycznym szyjnego odcinka kręgosłupa, a następnie utworzeniu dostępu za pomocą sprzętu hydraulicznego i ewakuacji poszkodowanego z rozbitego pojazdu na noszach typu deska. Mężczyzna został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

Działania ratownicze prowadzone przez 6 strażaków PSP i 18 strażaków OSP zakończono po godzinie 20.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek