Wypadek motocyklowy w Karłowie

17 maja, o godzinie 22:42, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocykla na 33 kilometrze drogi nr 577 w miejscowości Karłowo (gmina Iłów). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozowie.

Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że kierujący motocyklem Yamaha zjechał z jezdni i uderzył w betonowy przepust, w wyniku czego pojazd się zapalił. Poszkodowany znajdował się na poboczu drogi.

Działania zastępów straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego wody w natarciu na palący się jednoślad oraz udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przekazania zespołowi ratownictwa medycznego. W dalszej kolejności zastępy zabezpieczyły pobliski teren do lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz oświetliły miejsce zdarzenia na czas czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy policji.

Działania prowadzone przez 15 strażaków zakończono o godzinie 00:53.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: OSP Brzozów

.