Wypadek śmiertelny w miejscowości Seroki Wieś. Droga K – 92 zablokowana

0
103

wypadek

Dzisiaj, około 12.45 w miejscowości Seroki Wieś doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Wstępnie ustalono, że kierujący pojazdem marki Audi A5 zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z ciągnikiem siodłowym marki Daf. W wyniku zderzenia pojazdów, Audi stanęło w płomieniach. Śmierć na miejscu poniosła osoba podróżująca autem osobowym. Droga krajowa nr 92 jest zablokowana w obydwu kierunkach, a utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin. Na miejscu pracują policjanci, którzy będą starali się ustalić wszystkie przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

KPP Sochaczew

 

Tragiczny wypadek drogowy w Serokach-Wieś

6 maja, o godzinie 12:48, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym na 438 kilometrze drogi krajowej nr 92 w miejscowości Seroki-Wieś (gmina Teresin). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz dwa zastępy z zakonnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepokalanowie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Audi z ciągnikiem siodłowym marki DAF z naczepą, w wyniku czego pierwszy z pojazdów stanął w płomieniach. Kierowca ciężarówki w chwili przybycia zastępów straży pożarnej znajdował się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu piany ciężkiej w natarciu na płonący wrak samochodu osobowego, odłączeniu akumulatorów w samochodzie ciężarowym i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po ugaszeniu pożaru w Audi ujawniono zwęglone zwłoki kierującego. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez prokuratora i funkcjonariuszy policji wydobyto ciało z wraku przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Działania prowadzone przez 7 strażaków PSP i 8 strażaków OSP zakończono o godzinie 17:34. Na miejsce zdarzenia przybył naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego KP PSP w Sochaczewie mł. bryg. Maciej Bieńczyk.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: mł. asp. P. Boguś, dh K. Szram