Wypadek za wypadkiem

Wypadek w Kapturach

24 września, kilka minut po godzinie 7, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze nr 577 w miejscowości Kaptury (gmina Iłów). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozowie.

Po przybyciu na miejsce ustalono, że w zdarzeniu uczestniczyły samochody osobowe Opel Vectra i Fiat Punto. W następstwie zderzenia obydwa pojazdy znalazły się w przydrożnym rowie. Autami podróżowało łącznie sześć osób. Wszystkie wysiadły o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych i nie odniosły obrażeń.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zamknięciu zaworów instalacji gazowych oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: OSP Brzozów

 

Wypadek na ul. Wspólnej w Młodzieszynie

27 września, o godzinie 10:48, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Wspólnej w Młodzieszynie. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP wraz z dowódcą JRG oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że z niewyjaśnionych przyczyn kierujący pojazdem osobowym marki Daewoo Matiz zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna opuścił rozbite auto przed przybyciem służb ratowniczych i znajdował się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego.

Działania straży pożarnej ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz odłączenia akumulatora.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcie: OSP Młodzieszyn

Wypadek na ul. Inżynierskiej

27 września, około godziny 16:30, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Inżynierskiej w Sochaczewie. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że doszło do zderzenia samochodów osobowych Opel Combo i Skoda Fabia. Kierujący pojazdami opuścili je o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kierująca Skodą, kierowca drugiego auta nie odniósł żadnych obrażeń.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych.

Działania prowadzone przez 6 strażaków zakończono kilka minut po godzinie 17.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. T. Fijołek