Wyróżnienie sochaczewskich funkcjonariuszy

0
138

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się wczoraj uroczystość uhonorowania funkcjonariuszy, którzy swoim działaniem uratowali życie lub zdrowie innych osób. Odznaczenia państwowe i nagrody finansowe otrzymali z rąk Ministra SWiA Mariusza Błaszczaka funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu. W uroczystości wziął udział również Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

– Prawie 90 procent Polaków twierdzi, że Polska jest krajem bezpiecznym, to jest Państwa zasługa – powiedział minister Mariusz Błaszczak wyróżniając funkcjonariuszy, którzy swoim działaniem uratowali życie lub zdrowie innych osób.

Odznaczenia państwowe i nagrody finansowe otrzymali w środę funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu. – Dziś gratulowałem i dziękowałem bohaterom naszych czasów. Ludziom, którzy są gotowi poświecić własne życie i zdrowie, żeby ratować innych. To jest wielka wartość i postawa godna wyróżnienia – podkreślił w wystąpieniu Mariusz Błaszczak, szef MSWiA. – Swoimi czynami dowiedliście, że stoicie na straży bezpieczeństwa, zdrowia i życia obywateli naszego kraju – dodał.

Wśród funkcjonariuszy, którzy otrzymali wyróżniania za właściwą postawę i pomoc w krytycznej sytuacji byli policjanci Referatu Patrolowo – Interwncyjnego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, st. post. Martyna Katana, sierż. Marcin Fularski oraz sierż. Grzegorz Berus.

To oni pilotowali małego Maksa przez zakorkowane miasto. Chłopiec w lipcu uległ bardzo ciężkiemu wypadkowi, przerażeni rodzice wieźli nieprzytomne dziecko do szpitala prywatnym autem. Policjanci mimo innych obowiązków przepilotowali samochód, którym rodzice wieźli chłopca. Dziecko w stanie krytycznym trafiło pod opiekę lekarzy. Być może natychmiastowe zaangażowanie i pomoc policjantów przyczyniło się do tego, że dzisiaj chłopiec żyje i jest już zdrowy.

Przypomnijmy,

w połowie września rodzice Maksia przesłali do przełożonych policjantów podziękowania za natychmiastową reakcję, zaangażowanie, pomoc i okazaną empatię przez trójkę sochaczewskich funkcjonariuszy w tak tragicznym i krytycznym dla nich momencie. Wczoraj wyrazy swojego uznania policjanci usłyszeli od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka.

 

Autor: KGP/Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu