XI Międzynarodowy Turniej Judo w Kątach połączony z 20-leciem UKS „Siódemka” Sochaczew

0
33

18 listopada 2017 roku, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kątach odbył się XI  Międzynarodowy Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Sochaczew. Dla gospodarzy turnieju –  UKS „Siódemka” Sochaczew, XI turniej zbiegł się z jubileuszem XX-lecia działalności klubu.

W listopadzie 1997 roku, z inicjatywy Janusza Piechny powstał Uczniowski Klub Sportowy „Siódemka” Sochaczew i został zarejestrowany w Urzędzie Wojewódzkim w Skierniewicach. Siedziba klubu i treningi judo odbywały się w Szkole Podstawowej nr 7 w Chodakowie. Tak pozostało do dnia dzisiejszego.

Obecnie zajęcia UKS „Siódemka” prowadzone są w : SP nr 7, SP w Kątach oraz w MOSiR w Sochaczewie.

Wciągu 20 lat działalności, zawodnicy klubu zdobywali medale i czołowe lokaty na najważniejszych turniejach światowych i krajowych tj.: Akademickie Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Puchary Świata i Puchary Europy, Mistrzostwa Polski, Puchary Polski.

Na turniej w Kątach, 18 listopada 2017, przybyło około 850 osób: 463 zawodników z 51 klubów, trenerzy, rodzice, kibice, Kinga Kubicka – trenerka kadry narodowej kobiet oraz wójt gminy Sochaczew Mirosław Orliński.

Patronat medialny nad turniejem objęło: Express Sochaczewski, Stowarzyszenie e-sochaczew, Radio Sochaczew oraz Echo Powiatu.

O godzinie 10.00 uroczystego otwarcia turnieju i przywitania przybyłych zawodników oraz gości dokonał trener UKS „Siódemka” Sochaczew, Janusz Piechna.

Po powitaniu, Tomasz Ponieważ – nauczyciel w SP nr 7 oraz Tomasz Marciniak – redaktor sportowy, na wniosek zarządu UKS „Siódemka” zostali odznaczeni przez Polski Związek Judo, srebrną odznaką, za zaangażowanie w rozwój dyscypliny judo.

Po ceremonii otwarcia  rozpoczęła się rywalizacja sportowa.

W XI Międzynarodowym Turnieju Judo w Kątach, reprezentacja „Siódemki” wystąpiła w 22 osobowym składzie, zdobywając 5 medali: 1 złoty, 4 brązowe oraz 4 piąte miejsca.

 

Podajemy wyniki uzyskane przez zawodników „Siódemki” na  turnieju w Kątach:

 

Kategoria Wiekowa Dzieci (Rocznik 2007-2008) :

I-miejsce zdobyła Olga Piechna – kategoria wagowa 52 kg.

III-miejsce zdobył  Filip Kaźmierski – kategoria wagowa 50 kg.

V-miejsce zdobyła Joanna Kisielewska –  kategoria wagowa 27 kg.

 

Kategoria Wiekowa Młodzik (Rocznik 2003-2004) :

III-miejsce zdobył Andrzej Kisielewski – kategoria wagowa 60 kg.

V-miejsce zdobył Wiktor Gąsiorowski – kategoria wagowa 46 kg.

 

Kategoria Wiekowa Dzieci Starsze  (Rocznik 2005-2006) :

III-miejsce zdobyła Dominika Markiewicz – kategoria wagowa 40 kg

III-miejsce zdobył Tymoteusz Wieczorek – kategoria wagowa 42 kg.

 

Kategoria Wiekowa Dzieci   (Rocznik 2009-2010) :

V-miejsce zdobył Jakub Chrost  kategoria wagowa 24 kg.

V-miejsce zdobyła Ola Makulec  – kategoria wagowa 30 kg.

 

Organizatorzy bardzo dziękują sponsorom: Państwu Łuszczyk i Państwu Kisielewskim  z Firmy ECO-SERVICE, Państwu Jagodzie i Tomaszowi Ćwiek – Sklep „Pod Lasem”, Państwu Białobrzeskim – Firma Termo-Bud, zawodnikom i ich rodzicom bez których organizacja turnieju nie byłaby możliwa.