Zabrzmiał pierwszy dzwonek w Teresinie

0
61

– W nowy rok szkolny ruszamy z dużymi nadziejami, pełni wiary, ale też podbudowani faktem, że nasza szkoła w opinii środowiska wciąż buduje swój coraz większy prestiż, a ubiegłoroczne wyniki egzaminów zawodowych są powodem do wielkiej dumy – mówiła Ewa Odolczyk, dyrektor Zespołu Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie podczas inauguracji roku szkolnego 2017/2018. Poza oficjalnym otwarciem, krótko podsumowała wyniki egzaminacyjne, poinformowała zebranych o planach na bieżący rok i o tym, co zostało w kierowanej przez nią placówce wykonane w czasie wakacji.

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego udział wziął Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski, który złożył uczniom i kadrze pedagogów życzenia na rozpoczynający się dziesięciomiesięczny okres nauki, ale też pogratulował szkole dotychczasowych osiągnięć – Jestem pod wrażeniem, jak szkoła czyni ogromne postępy, jak zmienia się jej wizerunek i jak dużo tu się dzieje. Jednak wcale mnie to nie dziwi, bo jak widzę profesjonalny sposób zarządzania przez panią dyrektor, świetnych nauczycieli i wspaniałą młodzież, to jestem pewien, że wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku. Gratuluję tak wysokich wyników, kształcenie zawodowe ma dziś swoją wartość – mówił wicestarosta dodając: – Dla Zarządu Powiatu sprawy związane z oświatą są niezwykle ważne, staramy się wspierać powiatowe szkoły, by miały jak najlepsze warunki do nauki. Bardzo interesująca jest oferta naszych placówek, dzięki której możecie kształcić się w zawodach cenionych na rynku pracy. Cieszy, że przyjęta strategia rozwoju Zespołu Szkół w Teresinie przynosi efekty.

Nie zabrakło też przedstawicieli firm i instytucji, które są partnerami szkoły m.in. Geotermii Mazowieckiej, Kolei Mazowieckich, A&B Torneria Polska – Tradycyjnie dla nowych uczniów technikum, któremu patronujemy przygotowaliśmy imienne niespodzianki w postaci m.in. suwmiarek, jako atrybutu kształcenia zawodowego – zdradził z kolei Grzegorz Kafarski, prezes Zarządu SAGA Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Teresinie, firmy, która funduje też stypendium zawodowe dla najlepszych teresińskich uczniów, podobnie jak Koleje Mazowieckie.

ZST

.