Zaczytaj się po uszy – konkurs czytelniczy

0
44

Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra…” Henryk Sienkiewicz

Przytoczone powyżej słowa polskiego noblisty niech będą dla Państwa zachętą do sięgania po wartościową literaturę, a tym samym do odwiedzania Gminnej Biblioteki Publicznej w Kątach oraz jej dwóch Filii – w Wyczółkach i w Wymysłowie. Parafrazując zapisane w innym miejscu słowa, chciałoby się powiedzieć: „książek ci u nas dostatek”, zatem jest z czego wybierać.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że czytanie książek dzieciom (i przez dzieci) korzystnie wpływa na ich rozwój. Młodzi czytelnicy, którzy w naszych placówkach wypożyczyli najwięcej książek (między 1 września 2016 r. a 8 maja 2017 r.), pod koniec minionego roku szkolnego otrzymali od nas nagrody (książkowe, rzecz jasna 🙂 ).

Zapraszamy wszystkich do częstego odwiedzania naszych placówek – te osoby (w tym roku liczyć będziemy również dorosłych), które wypożyczą najwięcej książek, otrzymają od nas nagrody. Wypożyczenia liczyć będziemy od 1 września 2017 r. do 8 maja 2018 r. Data 8 maja nie jest przypadkowa, bowiem w tym dniu w Polsce obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.