Zapraszamy na dożynki do Kurdwanowa

0
166

Już w najbliższą niedzielę, 18 września zapraszamy do Kurdwanowa na Dożynki Powiatu Sochaczewskiego. W święcie plonów udział wezmą delegacje wszystkich gmin naszego powiatu.

 W zabytkowym, drewnianym kościele w Kurdwanowie o godzinie 12.00 zostanie odprawiona msza święta dziękczynna, podczas której nastąpi poświęcenie wieńców dożynkowych i chleba dożynkowego. Reprezentacje wszystkich gmin naszego powiatu zaprezentują jak każdego roku zdobione wieńce dożynkowe, złożone zostaną też dary ołtarz. Zaś po mszy korowód dożynkowy uda się na pobliski plac przy kościele, gdzie rozpocznie się rozrywkowo-artystyczna część imprezy.

Będzie czas na oficjalne wystąpienia, wręczenie podziękowań delegacjom dożynkowym i partnerom dożynek. Nie zabraknie tez obrzędu dzielenia chleba dożynkowego. Honory starostów dożynkowych w tym roku pełnić będą mieszkańcy gminy Nowa Sucha: Jadwiga Teresiak z Antoniewa i Ryszard Kuracki z miejscowości Okopy.

Tradycyjnie, już po raz VIII poznamy zwycięzców w konkursie na miodowe przysmaki, który organizowany jest wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, MODR oddział Bielice i Powiatowe Koło Pszczelarzy. Będą też konkursy wiedzy rolniczej przygotowane wspólnie przez instytucje związane z rolnictwem, konkurs Radia Sochaczew a także konkurs wiedzy o firmie Sime Polska.

Nie zabraknie też akcentów muzycznych na scenie. Mszę w kościele a następnie na scenie dożynki uświetni swym występem Sochaczewska Orkiestra Dęta. Na dożynkach pojawi się zespół ludowy Boczki Chełmońskie z Kocierzewa. Po raz pierwszy też zaprezentuje się Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wicie. Na dożynkowej scenie pojawi się też młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Suchej z tanecznymi umiejętnościami a także chór seniorów Cantabile również z gminy Nowa Sucha. O 18.30 zapraszamy na koncert muzyczny zespołu Bravo. Zakończenie dożynek planowane jest na godz. 21.00.

Uroczystościom dożynkowym towarzyszyć będą jak zawsze wystawy instytucji związanych z rolnictwem, a także liczne stoiska komercyjne, w tym z artystycznym wyrobami, artykułami ogrodniczym i wyrobami pszczelarskimi. Będzie stoisko z wikliną czy naturalnymi sokami. Będą gofry, wata cukrowa, popcorn, stoiska z zabawkami i nie tylko. Na wszystkich czekać będzie ogródek gastronomiczny, darmowa grochówka a dla najmłodszych liczne atrakcje, w tym wesołe miasteczko, animator dla dzieci, malowanie buźki czy przejażdżki bryczką. Zachęcamy do odwiedzenia stoiska Promyka Nowa Sucha, gdzie będzie można wesprzeć lokalny klub sportowy. Wyroby cukiernicze i m.in. smaczne pierogi serwować będą mieszkańcy parafii w Kurdwanowie.

Już dziś zapraszamy na Święto Plonów Powiatu Sochaczewskiego i Gminy Nowa Sucha. Na dożynki powiatu sochaczewskiego zapraszają Jolanta Gonta, starosta sochaczewski oraz Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha.

Partnerami imprezy są: Parafia p.w. Przemienia Pańskiego w Kurdwanowie, mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział Bielice oraz Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolniczej i KS Promyk Nowa Sucha.

Sponsorami dożynek w tym roku są: Sime Polska z Sochaczewa, ul. Warszawska 31, Gospodarstwo Ogrodnicze „Tęczowy Ogród” z Brzozowca. Nagrody w konkursach ufundowali: TWS Ubezpieczenia Wiesława i Sławomir Tomaszewski, Radio Sochaczew, Wójt Gminy Nowa Sucha, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, MODR oddział Bielice, KRUS, ARiMR, sklep rolniczo-techniczny Granit Quality Parts, Sochaczew ul. Warszawska 2, Powiatowe Koło Pszczelarzy. Sponsorem występu orkiestry OSP Wicie jest przewodniczący Rady Powiatowej MIR Sławomir Tomaszewski.

Patronat medialny nad konkursem sprawuje Radio Sochaczew.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

15444