Zapraszamy na obchody Święta Niepodległości

0
71

Znamy już program obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Sochaczewie. Centralnymi punktami uroczystości będą nadanie przeprawie na Bzurze imienia mjr Feliksa Kozubowskiego oraz koncert w wykonaniu Chóru Filharmonii Narodowej.                                                                                                                        

Oficjalne obchody rozpoczną się o godz. 15.00 złożeniem kwiatów na grobie  Ignacego Włodzimierza Garbolewskiego oraz majora Feliksa Kozubowskiego przez delegacje władz miasta, powiatu i przedstawicieli wojska. Pół godziny później na moście na Bzurze nastąpi odsłonięcie tablicy i nadanie przeprawie imienia majora F. Kozubowskiego.

Na godz. 16.00 na placu Kościuszki zaplanowano apel  okolicznościowy z wciągnięciem flagi na maszt i krótkim wystąpieniem burmistrza. Zakończą go apel pamięci, salwa honorowa oraz defilada wojskowa.

O 17.00 rozpocznie się koncert  w wykonaniu Chóru Filharmonii Narodowej. Wysłuchać będzie można wielkich dzieł festiwalu ,,Mazowsze w Koronie”. Wstęp na wydarzenie, które odbędzie się w kościele św. Wawrzyńca, jest wolny. Oficjalne obchody Święta Niepodległości zakończy msza św. za Ojczyznę o godz. 18.00.

To jednak nie wszystko co na ten szczególny dzień zaplanowały władze miasta, powiatu i dowództwo Garnizonu z Bielic. Obchodom towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia.

10 listopada w Iłowie odbędzie się Turniej Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Start o godz. 9.00. Dzień później na pływalni „Orka” rozegrane zostaną IX Ogólnopolskie Zawody Pływackie z okazji Narodowego Święta Niepodległości (początek również o godz. 9.00).

Również od rana 11 listopada  atrakcje czekać będą na odwiedzających Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. O godz. 10.00 rozpocznie się II Sochaczewska Gra Miejska „Niepodległość”, która potrwa do południa. Uczestnicy będą mogli rejestrować się w muzeum już od godz. 9.00. Z kolei o godz. 12.30 muzeum zaprasza na prelekcję: „Jak w Sochaczewie odzyskano niepodległość – Sochaczew 1914-1918-2016 r”. Równocześnie za darmo zwiedzać będzie można wystawę „Nad Bzurą bez zmian – opowieść o wojnie w okopach 1914-1915”. (ap)

UM Sochaczew

.

78963