Zapraszamy na plażę i kajaki

0
141

25 czerwca na plaży miejskiej otwarto kąpielisko, które czynne jest 7 dni w tygodniu od 10.00 do 18.00. O bezpieczeństwo kąpiących do końca wakacji dbają ratownicy WOPR.

Przy plaży ruszyła także wypożyczalnia kajaków, która czynna jest codziennie w godzinach 10.00 – 19.00.

Wszystko, co powinniście wiedzieć o miejscu do kąpieli…

– Kąpielisko jest terenem ogólnodostępnym, objętym Systemem Monitoringu Miejskiego.

– Dzieci do lat 12 mogą korzystać z kąpieliska wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich.

– Na terenie  obowiązuje zakaz spożywania napojów alkoholowych i wprowadzania zwierząt.

– Zabronione jest wnoszenie pojemników do rozpylania gazów, substancji żrących oraz zaśmiecanie.

– Osobom znajdującym się na terenie nie wolno: pływać na materacach i na innych sprzętach dmuchanych, przekraczać strefy wyznaczonego kąpieliska, wchodzić do wody wbrew zakazowi ratownika oraz gdy wywieszona jest czerwona flaga, używać w czasie kąpieli mydła, szamponów i innych środków higieny osobistej, zakłócać spokoju i wypoczynku innym osobom, wrzucać i popychać innych do wody, wjeżdżać pojazdami.

– Korzystanie z plaży i kąpieliska odbywa się na własną odpowiedzialność. MOSiR nie ponosi odpowiedzialności za urazy i kontuzje powstałe w wodzie, a także za ubrania i przedmioty pozostawione na plaży.

– Białe boje wyznaczają strefę przeznaczoną dla dzieci. Czerwone boje wyznaczają strefę przeznaczoną dla dorosłych i dzieci umiejących pływać.

– Bardzo duże znaczenie mają kolory flag wywieszanych przez ratowników. Kolor biały oznacza, że kąpiel jest dozwolona, czerwony – kąpiel zabroniona, zaś brak flagi jest sygnałem, że kąpielisko jest zamknięte.

Administracją obiektu zajmuje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie (tel. 46 862 77 59). Pełny regulamin korzystania z miejsca do kąpieli znaleźć można na stronie: mosir.sochaczew.pl.

.