Zaproszenie na Święto Niepodległości

0
35

baners

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości na Ziemi Iłowskiej. Uroczystości rozpoczną się w dniu 10 listopada 2016 roku, o godzinie 18.00, przed tablicą poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, przy Starym Rynku w Iłowie. Dumni z dziedzictwa naszych przodków, wdzięczni za ich ofiarę, pragniemy złożyć hołd wszystkim, którzy dla niepodległego bytu Rzeczypospolitej oddali swe życie. Spotkajmy się w wigilię Święta Niepodległości, by w zadumie i z nabożeństwem oddać cześć naszym Bohaterom składając kwiaty, zanosząc za nich modlitwy i wspominając w apelu poległych.

Narodowe Święto Niepodległości to nie święto zadumy i nostalgii, to święto radości. Dlatego też, po uroczystościach przed tablicą Marszałka zapraszamy do udziału w koncercie, który rozpocznie się o godz. 19.00 w auli Gimnazjum w Iłowie. Wystąpią w nim – Zespół „Młode Kurpie” z Jednorożca oraz Zespół „Dzień Dobry”, wykonujący utwory Marka Grechuty w nowych aranżacjach i autorskie piosenki Zespołu. Zespół występował u boku takich gwiazd polskiej estrady jak: Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Gaba Kulka, Jacek Wójcicki, Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki, Artur Gadowski, Tadeusz Woźniak czy słynna „Anawa”.

Państwa udział w naszych uroczystościach będzie wyrazem troski o naszą pamięć i tożsamość. Organizatorzy – Mazowiecka Wspólnota Samorządowa i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej