Zawody wędkarskie nad Zalewem Boryszewskim

0
37

Już po raz kolejny nad zalewem Boryszewskim odbyły się zawody wędkarskie, tym razem dla osób niepełnosprawnych. Organizatorem imprezy było Koło PZW Sochaczew-Miasto. Nagrody i puchary w zawodach ufundowało m.in. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

Zawody wędkarskie odbyły się w piątek, 26 sierpnia nad zalewem w Boryszewie. Wzięło w nich udział 29 zawodników z Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy. Impreza trwała dwie godziny, podczas których większość z uczestników złowiła ryby. Mimo wszystko, każdy z biorących udział w zawodach otrzymał pamiątkowe medale a zwycięzcy puchary.

Zwycięzcy otrzymali puchary starosty Jolanty Gonta i burmistrza Piotra Osieckiego, a współorganizatorami zawodów było Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Urząd Miasta Sochaczew.

Koło PZW Sochaczew-Miasto od wielu lat organizuje zawody wędkarskie zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Starostwo Powiatowe wspiera tego przedsięwzięcia każdego roku, a te organizowane są m.in. z okazji uchwalenia Konstytucji 3. Maja, Dnia Dziecka czy w rocznicę bitwy nad Bzurą. Zainteresowanie zawodami jest spore, bo bierze w nich udział znaczna grupa, kilkudziesięciu uczestników.

A wyniki ostatnich zawodów dla osób niepełnosprawnych plasują się następująco:

1.Maluk Agata
2.Żakowski Tomasz
3.Połeć Łukasz
4.Szewczyk Darek
5.Czekatowska Katarzyna
6.Bartos Łukasz

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie