Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych w Radziwiłce

20 lipca, o godzinie 17:01, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 70. kilometrze drogi numer 50, w miejscowości Radziwiłka (gmina Młodzieszyn). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch ciągników siodłowych marki DAF i Scania. Pojazdy ciągnęły naczepy typu kontener oraz chłodnia, znajdowały się na jezdni oraz częściowo w rowie. Kierujący Scanią wysiadł z samochodu o własnych siłach i nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast kierujący DAF-em pozostawał przytomny w rozbitej kabinie ciągnika. Dodatkowo w wyniku uszkodzenia zbiornika paliwa w Scanii doszło do wycieku oleju napędowego.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanego na noszach typu deska i przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego oraz przepompowaniu około 450 litrów paliwa z uszkodzonego zbiornika do zbiornika zastępczego.

Działania prowadzone przez 6 strażaków PSP i 8 strażaków OSP zakończono o godzinie 18:41.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: mł. asp. G. Kuras

.