Zderzenie Volkswagena i Toyoty

24 maja, o godzinie 18:31, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 438 kilometrze drogi nr 92 w miejscowości Seroki (gmina Teresin). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Niepokalanowie i Paprotni.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Volkswagena oraz Toyoty. Pierwszy z pojazdów znajdował się na jezdni, zaś drugi z pozostającym w nim kierowcą w przydrożnym rowie.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, utworzeniu dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych do pozostającej w Toyocie osoby poszkodowanej, a następnie jej ewakuacji na noszach typu deska i przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego. W sumie poszkodowane zostały dwie osoby, które zespoły pogotowia ratunkowego przetransportowały do szpitala. Dalsze czynności polegały na rozłączeniu akumulatorów w rozbitych autach oraz sorpcji rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych.

Działania prowadzone przez 6 strażaków PSP i 15 strażaków OSP zakończono o godzinie 21:55.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: mł. kpt. M. Socha

.