Zderzenie w Lisicach

13 września, o godzinie 15:28, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 439. kilometrze drogi nr 92 w miejscowości Lisice (gmina Teresin). Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP, dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepokalanowie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że kierujący samochodem dostawczym Renault Master z niewyjaśnionych przyczyn wjechał w tym naczepy ciągniętej przez samochód ciężarowy Renault Premium. Poszkodowany pozostawał w rozbitej kabinie pojazdu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych, a następnie jego ewakuacji na noszach typu deska i przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto zasypano sorbentem rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne, odłączono akumulator oraz wahadłowo kierowano ruchem na czas czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy policji.

Działania prowadzone przez 22 strażaków zakończono o godzinie 19:06.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: OSP Paprotnia

 

 

GROŹNIE WYGLĄDAJĄCA KOLIZJA. POLICJANCI APELUJĄ O ZACHOWANIE OSTROŻNOŚCI NA DRODZE

O wielkim szczęściu może mówić 29-letni mężczyzna, który uderzył samochodem dostawczym w tył przyczepy ciągnika siodłowego. Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w Lisicach, na drodze krajowej nr 92.

Wczoraj popołudniu na drodze krajowej nr 92 w Lisicach doszło do groźnie wyglądającej kolizji.

Policjanci ustalili, że 29-letni mężczyzna kierujący Renault Master nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył przyczepy ciągnika siodłowego marki Renault Premium. Kierowca auta dostawczego został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Aby uniknąć korków na drodze krajowej nr 92, policjanci wprowadzili ruch wahadłowy.

Sochaczewscy funkcjonariusze apelują o zachowanie rozsądku na drodze.

Komenda Powiatowa Policji