Zdrowo jem, więcej wiem

0
53

W trosce o zdrowie młodego pokolenia uczniowie kl. I – III SP w Giżycach realizują założenia ogólnopolskiego projektu: „Zdrowo jem, więcej wiem!” pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy – Agaty Kornahauser – Dudy. Organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie ich zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Inne cele to: uświadomienie dzieciom związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości, podkreślenie roli aktywności fizycznej w codziennym życiu oraz kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Projekt wpisuje się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej. W SP w Giżycach powstały dwa zespoły: „Zdrowe Ziarenka” – kl. I oraz „Rumiane jabłka” – kl. II – III. 16 października 2017 r. zespół „Zdrowe Ziarenka”, skutecznie promował ideę projektu. Dyrektor Elżbieta Kopka zaakceptowała główne założenia pracy zespołu. W obecności Wójta gminy, Prezes Banku Spółdzielczego w Iłowie, Ks. proboszcza, rodziców, uczniów, nauczycieli odbyła się jedna z akcji promocyjnych.

Na holu wyeksponowano warzywa, owoce i zioła z miejscowych pól i sadów. Zachęcano wszystkich do ich wykorzystywania w codziennym jadłospisie. Członkowie zespołu w wierszach i piosenkach nawiązali do zdrowego stylu życia. W dalszej części uroczystości, rodzice i uczniowie częstowali wszystkich jabłkami, które zespół pozyskał od zaprzyjaźnionego sadownika. W ostatniej części odbyła się projekcja filmów z BANKU SCENARIUSZY „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”! z serii – Śmietnik w mojej głowie: Jaskiniowiec w mojej skórze, Gorzka prawda o cukrze, Sport na zdrowie.

Serdeczne podziękowania za wspieranie inicjatyw prozdrowotnych zespól składa wszystkim obecnym i zaangażowanym w przedsięwzięcie. W trosce o zdrowie każdego człowieka, poleca stronę: www.zdrowojem.fundacjabos.pl