Zespół Szkół wyposażony w komputery

0
38

74514

W blisko 50 nowych zestawów komputerowych wyposażony został chodakowski Zespół Szkół w ostatnim roku szkolnym. Sprzęt został zakupiony w ramach zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego oraz realizacji drugiego etapu programu „Sochaczew Miasto E-innowacji”.

Przedsięwzięcie zrealizowane w ramach SBO 2016 kosztowało 100 tys. zł. Na zwycięski projekt oddano blisko 1700 głosów. Dotyczył on remontu i zakupu nowego wyposażenia do szkolnej pracowni komputerowej. Wymieniona została instalacja sieciowa, zakupiono serwer oraz 21 nowych zestawów komputerowych, z procesorami Intel Core i5 wyposażonymi w wydajny zintegrowany układ graficzny HD 4600,  i pamięcią RAM 8 GB. W skład każdego z zestawów komputerowych wchodzi również monitor o szerokości 21,5 cala. Odbiór techniczny sali miał miejsce 20 kwietnia .

Od tego czasu nauczanie informatyki przebiega na o wiele wyższym poziomie, a doposażenie szkoły w nowe komputery było konieczne, bowiem do tej pory placówka dysponowała jednostkami, które aż prosiły się o wymianę.

To jednak nie jedyne nowe komputery, które trafiły do Zespołu Szkół. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku placówka otrzymała 25 zestawów w ramach realizacji drugiego etapu programu „Sochaczew Miasto E-innowacji”. Przypomnijmy, że dzięki oszczędnościom powstałym w początkowej fazie projektu, finansowanego w 100-procentach ze środków Unii Europejskiej, ratusz zakupił i rozdysponował w sumie 200 komputerów. Trafiły one do szkół i placówek kultury. (mf)

„Ziemia Sochaczewska”

UM Sochaczew