11.08. recital Edwina Kima

0
108

foto: Małgorzata Kazur

Sezon koncertowy w Żelazowej Woli trwa od maja do końca września. W tym czasie, w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 12.00 i 15.00 można wysłuchać recitali w wykonaniu wybitnych polskich i zagranicznych pianistów, przede wszystkim laureatów Konkursów Chopinowskich.

Wstęp na recitale jest możliwy w ramach biletu uprawniającego do zwiedzania Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli.  

 

11 sierpnia, sobota

program

Fryderyk Chopin

Scherzo nr 3

Barkarola op. 60

Polonez-Fantazja op. 61

 

Edwin Kim

Wielokrotnie nagradzany pianista Edwin Sungpil Kim występuje jako recitalista, kameralista i solista orkiestrowy po całych Stanach Zjednoczonych oraz w ojczyźnie – Korei Południowej. Wychwalany przez International Piano Magazine za występy natchnione „magią w atmosferze, indywidualnością i wytwornością”, włada repertuarem obejmującym ponadczasowe arcydzieła literatury fortepianowej, a także innowacyjne nowe kompozycje. We wrześniu 2017, Kim wygrał I Nagrodę oraz nagrodę specjalną dla najlepszego poloneza w III Australijskim Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Chopina w Canberze. Jego nadchodzące angaże obejmują m.in. tournée z recitalami w Korei we wrześniu 2018. W styczniu 2016 roku artysta wykonał XXIII Koncert fortepianowy A-dur K. 488 Wolfganga Amadeusa Mozarta z Moskiewską Orkiestrą Symfoniczną w Wielkiej Sali Konserwatorium Moskiewskiego, a także recital dla Ambasady Stanów Zjednoczonych w Moskwie w Spaso House. Inne angaże w 2016 roku obejmowały m.in. Potrójny Koncert Ludwiga van Beethovena z renomowanym skrzypkiem Herbertem Greenbergiem i wiolonczelistką Amandą Forsyth z Zukerman Trio na Festiwalu PRISMA (Pacific Region International Summer Music Academy), gdzie służy w kadrze wykładowczej od 2015 roku. Jako recitalista Kim występuje w prestiżowych salach oraz w mniej formalnych przestrzeniach, które wspierają misję powszechnego udostępniania muzyki klasycznej. Występował w ramach Yamaha Rising Artist Series, w Operze w Sydney, Seoul Arts Center oraz Sejong Center for the Performing Arts. W 2015 roku usłyszała go wielotysięczna publiczność w metropolii Nowego Jorku z recitalem utworów Chopina, wykonywanych na żywo w radiofonii WWFM. Pianista otrzymał I Nagrodę w Jefferson Symphony International Young Artists Competition w 2011 w Colorado oraz w South Orange Symphony Orchestra Artist Competition w 2009. Jest również laureatem IV Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Isanga Yuna w 2010 w Tongyeong (Korea) oraz III Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Manchesterze w 2009 w Wielkiej Brytanii. Edwin Sungpil Kim otrzymał stopnie Master of Music oraz Bachelor of Music w Peabody Conservatory w Baltimore, Maryland (USA), gdzie studiował u renomowanej artystki-pedagog Yong Hi Moona. Wcześniej kształcił się przez cztery lata u wybitnego pianisty Martina Canina w Wydziale Przygotowawczym Juilliard School w Nowym Jorku. Poza działalnością koncertową, pianista przygotowuje doktorat w ramach Doctor of Musical Arts w Peabody Conservatory w klasie Briana Ganza.

Małgorzata Kazur
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli