I sesja Rady Gminy i Miasta Wyszogród

0
51

22 listopada 2018 r. w hali sportowej w Wyszogrodzie odbyła się pierwsza Sesja Rady Gminy i Miasta Wyszogród , na której odbyło się ślubowanie Radnych oraz zaprzysiężenie Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród Iwony Gortat.

Obrady otworzył radny senior Wojciech Lubiszewski. Przed przystąpieniem do ślubowania zaświadczenia o wyborze na funkcję radnego i burmistrza wręczyła przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Izabela Boszko.

Skład Rady Gminy i Miasta Wyszogród w kadencji 2018- 2023 jest następujący:

 1. Arkadiusz Błaszczyk
 2. Andrzej Dobaczewski
 3. Barbara Dominikiewicz
 4. Marzena Goliszek
 5. Katarzyna Janczak
 6. Joanna Lewandowska
 7. Wojciech Lubiszewski
 8. Piotr Majewski
 9. Joanna Misiakowska
 10. Paulina Sieklucka
 11. Marcin Sielczak
 12. Krzysztof Smółka
 13. Marcin Stelmach
 14. Marzena Szymerska
 15. Jacek Wiśniewski

W tajnym głosowaniu radni wybrali przewodniczącą Rady Gminy i Miasta Wyszogród – Barbarę Dominikiewicz. Za wyborem Barbary Dominikiewicz głosowało 10 radnych. Wiceprzewodniczącą Rady Gminy i Miasta Wyszogród wybrana ilością 10 głosów została Katarzyna Janczak.

W kolejnym punkcie nastąpiło ślubowanie nowo wybranej Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród.

Po czym zgromadzeni wysłuchali wystąpienia,  w którym burmistrz podziękowała mieszkańcom za wybór i obdarzenie jej zaufaniem. Pogratulowała również radnym wyboru ich na te odpowiedzialne funkcje.

Po wystąpieniu nastąpiły liczne gratulacje i życzenia w wypełnianiu obowiązków na stanowisku burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród