0
58

W ten świąteczny czas

Przez cały grudzień w mieście zaplanowano szereg wydarzeń, które wprowadzą nas w świąteczny nastrój. Przed nami kiermasze, warsztaty artystyczne, koncerty oraz tradycyjne spotkanie z Mikołajem i wspólne zapalenie bożonarodzeniowej choinki na placu Kościuszki. Nowy rok powitamy z grupą Vox.

Już 7 grudnia w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą otwarta zostanie wystawa szopek (piątek, godz. 18:00). W tym roku, z powodu remontu, placówka nie zorganizowała konkursu na najpiękniejszą szopkę, w zamian do końca stycznia będziemy mogli oglądać prace z lat ubiegłych, które znajdują się w zbiorach muzeum.

Niedzielę 9 grudnia zaczynamy kiermaszem w hotelu Chopin. Od 10:00 do 15:00 w sali balowej odbędzie się siódmy już kiermasz „Boże Narodzenie na Mazowszu”. O godzinie 15:00 rozpocznie się spotkanie z Mikołajem na pl. Kościuszki. Na przybyłych czekać będą piękne, dekorowane pierniki z piekarni Gzik-Janiak i cukierki. Dzieci będą mogły wziąć udział w interaktywnym programie „Mikołaj ze śnieżnej bajki”. Wśród publiczności przechadzać będą się maskotki renifera i śnieżynki – zachęcamy do skorzystania z okazji z zrobienia sobie z nimi zdjęcia. W rozdawaniu słodkich upominków pracowników ratusza wspomagać będą członkowie Stowarzyszenia Motocykliści Sochaczewa. Na finał – będzie to znak, że oficjalnie wchodzimy w okres przedświąteczny, zapalimy miejską choinkę. Później, do godziny 18:00, na placu pozostaną maskotki, które krążyć będą wśród mieszkańców.

14 grudnia w szkole muzycznej zaplanowano coroczny koncert bożonarodzeniowy. Tym bardziej, że zobaczymy ponownie przygotowaną przez szkołę muzyczną operę „Krakowiacy i Górale”. Serdecznie zachęcamy do udziału, tym bardziej, że tradycyjnie połączony będzie on ze zbiórką pieniędzy na naszą redakcyjną charytatywną akcję „Paczka do Paczki”.

Dwa dni później, w niedzielę 16 grudnia swoje podwoje otworzą Świąteczne Kramnice. Od godziny 11:00 do 16:00 trwać będzie kiermasz bożonarodzeniowy. W patio staną stoiska świąteczne, na których kupić będzie można m. in. ozdoby choinkowe, maskotki, obrazy, biżuterię, zdrową żywność, dekoracje florystyczne, stroiki i kompozycje. Kiermaszowi towarzyszyć będzie „Świąteczna Scena”. Dla gości wystąpi Studio Wokalne i grupa „Open Day” (11:15 – 12:00); grupa wokalna i Open Day Junior oraz grupa taneczna Smile Crew (12:00 – 12:30); zespół „Folklorek” (12:30 – 13:00). Po występach rozpocznie się pokaz florystyczny Kwiaciarni Danuty Klonowskiej, a potem ponownie wystąpią utalentowane dzieci i młodzież z Sochaczewskiego Centrum Kultury (Smile Crew, „Perełki”).
Warto będzie również zajrzeć na pierwsze piętro. W Miejskiej Bibliotece Publicznej trwać będą warsztaty plastyczne dla dzieci (dekorowanie pierników, kartki świąteczne, masa porcelanowa, ozdabianie bombek techniką decoupage, ozdoby i łańcuchy świąteczne, kolorowanki, figurki z masy solnej). Czytane będą też opowieści m.in. „Józef i jego wspaniała szata”, „Historia na Boże narodzenie”. O 14:30 czytać je będą poseł Maciej Małecki praz burmistrz Piotr Osiecki. Równolegle na drugim piętrze (sala konferencyjna) wraz ze stowarzyszeniem „Planszówki w Sochaczewie” zagrać będzie można w najróżniejsze gry, otwarta zostanie liga w grę „Wsiąść do pociągu”.

16 grudnia w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie odbędzie się również kolejny Festiwal Tradycji Bożonarodzeniowych (rozpoczęcie o godz. 17:00).

Rok 2018 zakończymy na pl. Kościuszki. O godz. 22:50 rozpocznie się godzinny koncert grupy Vox. Co ważne, w tym roku, ze względu na aspekt ekologiczny oraz problem ze straszeniem zwierząt, nie będzie pokazu fajerwerków. Zastąpią je lasery – to nimi odliczać będziemy czas do północy, a po godzinie 0:00 odbędzie się dodatkowy pokaz laserów przestrzennych wzbogacony muzyką. Animacja imitować ma struny harfy.
Agnieszka Poryszewska