Kronika policyjna

0
198

Kronika policyjna

18 – 24 lutego

 

18 lutego

W miejscowości Załusków mężczyzna wykonując prace polowe ujawnił granat ręczny z okresu II wojny światowej. Na miejsce udał się policyjny pirotechnik, który potwierdził, że jest to niewybuch. Do czasu przybycia wojska policja zabezpieczała miejsce.

19 lutego

29-letni bezdomny mężczyzna wszedł do sklepu monopolowego mieszczącego się na ulicy Sienkiewicza, gdzie z półki wziął piwo, a następnie chwycił ekspedientkę za ręce doprowadzając kobietę do stanu bezradności. W czasie tego zdarzenia do sklepu wszedł inny mężczyzna, który powstrzymał sprawce, do przyjazdu policji. Bezdomny został zatrzymany do wyjaśnienia.

20 lutego

Mieszkaniec bloku mieszczącego się przy ulicy Piłsudskiego, powiadomił policję, że jest świadkiem jak kierujący pojazdem marki Citroen na parkingu uszkodził pojazd Toyota, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili kierującego pojazdem Citroen, a następnie udali się w miejsce zamieszkania sprawcy. Kierującego zbadano na stan trzeźwości z wynikiem ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Sprawce zatrzymano do wyjaśnienia.

21 lutego

Policjanci patrolówki na parkingu przy sklepie na ulicy 15 Sierpnia dokonali zatrzymania 19-letniego mieszkańca Młodzieszyna, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Sprawca został zatrzymany, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

22 lutego

26-letnia mieszkanka Kampinosu pomimo braku uprawnień kierowała pojazdem marki Mazda. Ponadto nie dostosowała prędkości do panujących warunków i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki Fiat Seicento.

23 lutego

Policjanci z Posterunku Policji w Iłowie, na terenie gminy Iłów dokonali zatrzymania 16-letniej wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie, która samowolnie oddaliła się z tego ośrodka.

24 lutego

W miejscowości Wszeliwy 19-letni mieszkaniec Zalesia kierując motocyklem marki Yamaha Virago najechał na psa, który wbiegł wprost pod pojazd w wyniku czego motocyklista wywrócił się. Motocyklista nie odniósł obrażeń. Właściciel psa został ukarany 200 złotowym mandatem.

Policjanci patrolówki na ul. Porzeczkowej zatrzymali 24 i 22-letniego mieszkańca Sochaczewa, którzy posiadali przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy.  Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3,