15 Sierpnia do remontu

0
56

Remont ulicy 15 Sierpnia na odcinku od obwodnicy do skrzyżowania z ulicami Boryszewską, Inżynierską i Kościńskiego ma być przeprowadzony w przyszłym roku. Takie ma plany zarządca tego odcinka, czyli Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

O przebudowie skrzyżowania rozmawiano w czasie ostatniego z ośmiu spotkań burmistrza Osieckiego z mieszkańcami wszystkich dzielnic. Odbyło się ono na osiedlu Malesin. Piotr Osiecki zapytany o plany miasta i MZDW wobec 15 Sierpnia wyjaśnił, że nowy asfalt i chodniki MZDW chce układać w 2019 roku, a ratusz zgłosił swój odcinek tej drogi do rządowego programu przebudowy dróg lokalnych (pod opieką miasta jest fragment między obwodnicą z LO Chopina). Decyzja o przyznaniu dofinansowania, bądź nie, spodziewana jest za kilka tygodni. Jeśli chodzi o plany MZDW wobec skrzyżowania Boryszewskiej, Inżynierskiej, 15 Sierpnia i Kościńskiego, jego przebudowa ma być oddzielnym zadaniem. Jak powiedział burmistrz, miasto namawia MZDW, aby zamontować tam sygnalizację świetlną, która na pewno nie upłynni ruchu, ale znacznie poprawi bezpieczeństwo. To skrzyżowanie jest wyjątkowe, gdyż z 15 Sierpnia (droga z pierwszeństwem przejazdu) łączą się Boryszewska, Inżynierska i Kościńskiego, przy czym te dwie ostatnie mają wspólny wlot, a tak zwane pierwszeństwo łamane samochody jadące Inżynierską. 90 procent kierowców jadących Inżynierską skręca w lewo, w kierunku miasta.

I właśnie tu, na styku Inżynierskiej z Kościńskiego najczęściej się gubią – kto ma pierwszeństwo? Jak ustawić się na pasie, by z Kościńskiego skręcić w prawo, w drogę na Skierniewce? Wystarczy chwila wahania i dochodzi do stłuczki. Tego rodzaju dylematy ma wyeliminować sygnalizacja świetlna – mówił burmistrz.