Małgorzata Lewandowska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wymysłowie

0
41

Podczas sesji Rady Gminy Sochaczew oficjalnie powołano dyrektora Szkoły Podstawowej w Wymysłowie. Została nią, pełniąca do tej pory funkcję dyrektora Gimnazjum w Wymysłowie, Małgorzata Lewandowska. 

Wytyczne w systemie oświaty wymagają wprowadzenia zmian, które w przypadku wygaszonych gimnazjów, dotyczyły stanowisk dyrektorów. Do tej pory funkcjonujące placówki gimnazjów w zostały przekształcone w szkoły podstawowe, i tu przepisy wytyczały konieczność wybrania nowych dyrektorów. W Szkole Podstawowej w Wymysłowie na stanowisko dyrektora powołano Małgorzatę Lewadowską.

W Wymysłowie funkcjonowało gimnazjum. W obecnej reformie gimnazja już nie funkcjonują. Po gimnazjum powstała Szkoła Podstawowa w Wymysłowie. Ogłosiliśmy konkurs na wybór nowej dyrektor, do którego zgłosiła się Małgorzata Lewandowska. Wynik komisji konkursowej był bardzo pozytywny i z wielką przyjemnością pozwalam sobie wręczyć powierzenie obowiązków dyrektora Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wymysłowie Pani Małgorzacie Lewandowskiej, na okres pięciu lat. Powierzenie następuje z dniem 1 września 2019 roku. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej, wspaniałej pracy – mówił wójt Mirosław Orliński.

Chciałabym podziękować za zaufanie, którym mnie Państwo obdarzyliście po raz kolejny, ponieważ jest to moja druga kadencja. Mam nadzieję, że spełnię te oczekiwania i będę pracować jak najlepiej jak potrafię. Nie tylko nadzieja, ale pewność, że nasza współpraca z radą Gminy Sochaczew będzie się układać tak dobrze jak do tej pory. Przez pięć lat okazaliście mi państwo wiele życzliwości, serca i pomocy we wszystkich przedsięwzięciach, które organizowałam w szkole, remontach. Przekształcenie gimnazjum w szkołę podstawową to duża zasługa organu prowadzącego, czyli gminy. Szkoła się rozwija, dzieci oraz rodzice są zadowoleni. Mam nadzieję na kolejne pięć lat dobrej współpracy – mówiła podczas sesji dyrektor szkoły Małgorzata Lewandowska.