Wypadki, wypadki…

Pomiędzy Iłowem, a Uderzem

19 lutego, kwadrans po godzinie 11, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej 575, pomiędzy Iłowem, a Uderzem. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Iłowie.

Po przybyciu zastano rozbity samochód osobowy Toyota Yaris, w którym pozostawała poszkodowana, przytomna kierująca.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpiono do tworzenia dostępu do poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Następnie kobietę ewakuowano z pojazdu na nosze typu deska i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. W rozbitym pojeździe odłączono także akumulator oraz zasypano sorbentem wycieki płynów eksploatacyjnych.

Działania prowadzone przez 8 strażaków PSP i 5 strażaków OSP zakończono o godzinie 12:05.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. T. Fijołek

.

.

Na Płockiej w Sochaczewie

20 lutego, około godziny 4:30, na ul. Płockiej w Sochaczewie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciągnika siodłowego Mercedes z naczepą oraz samochodu osobowego Hyundai. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Po dojeździe stwierdzono, że pojazdami podróżowali wyłącznie kierujący. Kierowca samochodu osobowego został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego i pozostał na miejscu zdarzenia.

Działania straży pożarnej ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatorów oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcie: st. ogn. W. Kozłowski

.

.

W Janowie

20 lutego, o godzinie 7:36, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 45 kilometrze drogi wojewódzkiej 577, pomiędzy rondem w Ruszkach, a Sarnowem. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że samochód osobowy Volkswagen Golf na łuku drogi wypadł z jezdni i znajdował się na poboczu na lewym boku. Pojazdem podróżowała wyłącznie kierująca – kobieta wysiadła o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na kołach oraz odłączeniu akumulatora. Kierująca pojazdem po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostała na miejscu zdarzenia. Na czas prowadzonych działań ratownicy wahadłowo kierowali ruchem.

Działania prowadzone przez 8 strażaków PSP i 6 strażaków OSP zakończono o godzinie 8:48.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. T. Fijołek

.