18.08. recital Marco Antonio Cuevasa

0
21
foto: Małgorzata Kazur

Sezon koncertowy w Żelazowej Woli trwa od maja do końca września. W tym czasie, w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 12.00 i 15.00 można wysłuchać recitali w wykonaniu wybitnych polskich i zagranicznych pianistów, przede wszystkim laureatów Konkursów Chopinowskich.

Wstęp na recitale jest możliwy w ramach biletu uprawniającego do zwiedzania Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli.  

 

18 sierpnia

program

Fryderyk Chopin

Ballada g-moll op. 23 nr 1

Nokturn Des-dur op. 27 nr 2

Scherzo cis-moll op. 39 nr 3

Polonez As-dur op. 53

 

Marco Antonio Cuevas

Chilijski pianista Marco Antonio Cuevas rozpoczął studia muzyczne w Konserwatorium Muzyki w Austral University w Chile, gdzie otrzymał dyplom licencjacki z najwyższym wyróżnieniem, studiując u Ximeny Cabello. Następnie uzyskał stopień magistra muzyki pod kierunkiem profesora Harolda Martiny w Texas Christian University. Otrzymał również dyplom artystyczny u renomowanego pianisty Joaquína Achucarro w Southern Methodist University. Marco Antonio Cuevas wygrał najwyższe nagrody, odznaczenia oraz stypendia, takie jak: Stypendium Artystyczne Amigos del Teatro Municipal w Santiago w Chile; I Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Claudia Arrau; Nagrodę im. Ginastery w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Joségo Jacinta Cuevasa w Meksyku; a także I Nagrodę oraz nagrodę specjalną dla najlepszego wykonania obowiązkowego utworu peruwiańskiego w IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Chopina w Limie w Peru w 2017 roku. Artysta otrzymał Wyróżnienie Zasługi Artystycznej oraz Medal im. Fernanda Santivana. W ramach 50-lecia Austral University został wybrany na Wybitnego Studenta Konserwatorium oraz otrzymał Stypendium Honorowe za wybitny poziom wyników akademickich i wykonań artystycznych. Marco Antonio Cuevas występował z recitalami zarówno solowymi, jak i z towarzyszeniem orkiestr, m.in. w Argentynie, Chile, Niemczech, Irlandii, Izraelu, Włoszech, Meksyku, Panamie, Peru, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych.

Małgorzata Kazur

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli