180.000 na koncie orkiestry

0
52

Mimo trudności związanych z obostrzeniami sanitarnymi w każdym miejscu Sochaczewa można dziś spotkać wolontariuszy WOŚP, których wyszło na ulicę ponad dwustu, i, co niemniej ważne, osoby wspierające Orkiestrę. Chętnych do okazania wsparcia nie brakuje również wśród sochaczewskich firm i organizacji – w portalach e-sochaczew.pl i tusochaczew.pl trwają licytacje orkiestrowych gadżetów. Na antenie radia Sochaczew licytowane jest Złote Serduszko nr 97. Pod swoją siedzibą kwestują członkowie Cechu Rzemiosł Różnych. Hotel Chopin zapewnia wolontariuszom i osobom wspierającym orkiestrę ciepłą zupę. Kwestowali też motocykliści z „Boruty” i miłośnicy Fiatów 126p.

Wszelkie działania koordynowane są z sochaczewskiego Hufca ZHP który na ten dzień zmienił się w sztab orkiestry. To tu wolontariusze zdają wypełnione puszki i otrzymują nowe. Na górze nieprzerwanie trwa liczenie zebranych pieniędzy. Działania sztabu są na bieżąco relacjonowane w internecie. Sztab zwraca szczególną uwagę na zachowanie reżimu sanitarnego. Wszystkie puszki są starannie dezynfekowane, zachowywany jest dystans i obowiązek zakrywania ust i nosa. O godzinie 17:00 wynik przeliczonych w sochaczewskim sztabie pieniędzy z puszek wynosił blisko 50.000 zł. Kwesty na ulicach trwały do zmierzchu.

W tym samym czasie na portalu e-sochaczew najpopularniejszym przedmiotem było wykonane przez pracownie złotniczą Roberta Okrasy złote serduszko WOŚP. Jego cena wynosiła 4.000 zł. Z kolei na portalu tusochaczew.pl rekord należał do vouchera na zorganizowanie w Pałacu w Gawłowie imprezy urodzinowej z ceną 1.500 zł. Licytowane na antenie radia Sochaczew oficjalne Złote Serduszko WOŚP o numerze 97 osiągnęło wartość 8.000 zł.

W Sochaczewie odbyły się dwie związane z WOŚP imprezy biegowe, którym towarzyszyła kwesta – „Sztafeta z pierwszej Stolicy do Stolicy” i „Bieg po zdrowie”. Ich uczestnicy, mimo minusowej temperatury powietrza, wykazali się ogromnym entuzjazmem. Do sztafety przyłączyli się także sochaczewscy biegacze, w tym mistrz polski w kategorii powyżej 60 lat w Górskich Mistrzostwach Polski Nordic Walking, siedemdziesięciotrzyletni Jan Kocimski.

Trwają jeszcze licytacje na e-sochaczew i tusochaczew, oraz na antenie radia Sochaczew. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku sochaczewski sztab zebrał ponad 200.000 zł. Wierzymy, że w tym, mimo epidemii koronawirusa, wynik będzie jeszcze lepszy.

Aktualizacja na godz. 22.00. Złote Serduszko wylicytowane za 16 tys. Z puszek wyjęto i przeliczono ponad 88 tys. Aukcje na tuSochaczew przyniosły 31,7 tys. a na eSochaczew 41,8 tys. Dzień sochaczewski WOŚP zakończył z sumą blisko 180 tys. zł. Ostatecznie wyniki zbiórek, licytacji i innych orkiestrowych akcji poznamy tradycyjne 8 marca.

.