180 artystów na scenie

0
111

Lepszego zwieńczenia miejsko-powiatowych obchodów Święta Niepodległości nie można było sobie nawet wymarzyć. Dziś w hotelu Chopin, w ramach cyklu „Sochaczewskich Spotkań z Chopinem”, 180 chórzystów i członków orkiestry kameralnej z Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie dało przepiękny koncert pieśni patriotycznych i żołnierskich w opracowaniu zmarłego kilka lat temu, wieloletniego nauczyciela PSM Piotra Bohdana Gniado. Koncert przygotowała i poprowadziła Iwona Niemyjska.

Nasza uzdolniona młodzież zagrała i zaśpiewała m.in. tak znane pieśni jak „Serce w plecaku”, „Deszcz jesienny”, „Pierwsza kadrowa”, „Piechota”, „Pierwsza brygada”, „O mój rozmarynie”, „Ułani, ułani”, „Siekiera, motyka”, „Warszawski szmugiel”, „Przybyli ułani”, „Ostatni mazur”. Na koniec chór wraz z orkiestrą wykonał utwór pt. „Trwać w ojczyznach” napisany przez Adama Wasilewskiego (słowa) i Iwonę Niemyjską (muzyka). Utwór z niezwykle wzruszającym i mądrym tekstem.

W koncercie wzięli udział rodzice, dziadkowie, przyjaciele PSM, w tym burmistrz Piotr Osiecki wraz ze swymi zastępcami. Burmistrz dziękował PSM za chwile wzruszeń, jakich doświadczyli dziś wszyscy uczestnicy koncertu niepodległościowego. Jak widać na zdjęciach sala hotelu Chopin została przez gości wypełniona po brzegi. Za tak piękny i wzruszający koncert szczególne słowa uznania należą się Iwonie Niemyjskiej, która kolejny raz pokazała, że potrafi z naszych dzieci wydobyć to, co dobre i piękne…