184 fotografie o powiecie

0
52

14433

Jak się okazuje, na terenie powiatu sochaczewskiego mamy co fotografować, i zdziwiliby się turyści oraz mieszkańcy gdyby chodziło o zabytki i infrastrukturę – tych, zdaniem uczestników konkursu fotograficznego „Najpiękniejsza jest moja mała Ojczyzna” jest niewiele, lub są niewarte uwagi.

 

W czwartek, 19 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w ramach organizowanego już po raz XI konkursu fotograficznego „Najpiękniejsza jest moja mała Ojczyzna”.  W tym roku w komisji zasiedli: Anna Syperek – przedstawiciel organizatorów, Tomasz Ertman – fotograf, dziennikarz oraz Elżbieta Szczypińska, kierownik sochaczewskiej fili Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, tradycyjnie odbywał się w 4 kategoriach: ciekawe krajobrazy i zjawiska przyrodnicze powiatu sochaczewskiego; sport w powiecie sochaczewskim; portrety oraz infrastruktura publiczna w powiecie sochaczewskim.

Niezmiennie, każdego roku najwięcej prac wpływa w kategorii pierwszej, czyli krajobraz i przyroda, w tym roku rekordowo, bo aż 141 zdjęcia. W kategorii sport wpłynęło w tym roku 10 zdjęć, w kategorii portrety – 19 zdjęć i w kategorii infrastruktura – 14 zdjęć.

Tegoroczna edycja, jak do tej pory zgromadziła najwięcej uczestników i najwięcej zdjęć. W konkursie, bowiem wzięło udział 53 uczestników, w tym 45 uczniów z gimnazjów i 8 ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu. Łącznie nadesłano 184 zdjęć. W konkursie wzięło udział 5 gimnazjów i 3 szkoły ponadgimnazjalne. Cztery prace nie zostały dopuszczone do konkursu ze względu na mniejszy format zdjęć, niż wymagany w regulaminie.

Komisji konkursowej zajęło sporo czasu wyłonienie najlepszych prac, wybór był trudny. Stąd też przyznano wiele wyróżnień. A wyniki poznamy w czwartek, 9 czerwca o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie, kiedy to nastąpi uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, poznamy laureatów konkursu, można będzie też obejrzeć wszystkie nadesłane prace.

Informujemy jednocześnie, iż rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego zostanie połączone z rozstrzygnięciem konkursu dziennikarskiego „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Szkołę Podstawową w Budkach Piaseckich.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

Organizatorami konkursu jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Powiatowy Zespół Edukacji, Kultury i Sportu.