Nowy ciągnik dla Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Młodzieszynie

0
36
5 listopada 2020 r. do siedziby Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Młodzieszynie w ramach programu Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza dostarczono nowy ciągnik marki Farmtrac 9120DTN o mocy 113 KM, który charakteryzuje się nowoczesnością oraz wysokimi parametrami technicznymi.
Został wyposażany w
-napęd 4×4, przedni tuz z obciążnikiem 600kg,
-komfortową pyłoszczelną i klimatyzowaną kabiną wraz z szyberdachem, kamerą cofania,
-4 pary złączy hydraulicznych(w tym jedna para z przodu),
-24 biegami do przodu i do tyłu.
Ciągnik może osiągnąć zakres prędkości od 0,5 do 40km/h .
Dostawcą ciągnika była firma CORPS AGRO z Koluszek wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego dla zadania pn. „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez zakup nowego ciągnika spełniającego normy emisji spalin EURO IIIA dla potrzeb Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Młodzieszynie”.
Przy dostawie ciągnika zostało również przeprowadzone kompleksowe szkolenie z obsługi i eksploatacji nowego sprzętu pracowników, wykonane prze uprawnionego serwisanta firmy dostarczającej pojazd.
Zakup nowego sprzętu dla potrzeb GZGK w Młodzieszynie sfinansowała Gmina Młodzieszyn w ramach środków pozyskanych w formie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, zaś cała wartość inwestycji wyniosła 197 000 zł brutto.
Ciągnik został zarejestrowany i niebawem będzie wykorzystywany wraz z wozem asenizacyjnym do odbioru nieczystości płynnych z terenu gminy.
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Młodzieszynie dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tej gminnej inwestycji w szczególności wójtowi gminy Młodzieszyn i Radzie Gminy Młodzieszyn.