0
35

Luzowanie obostrzeń

Od najbliższego poniedziałku, 26 kwietnia, najmłodsi uczniowie z klas I-III szkół podstawowych wrócą do nauki stacjonarnej, w trybie hybrydowym. Otwarte zostaną również salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Stopniowe „odmrażanie” w najbliższych tygodniach różnych dziedzin życia codziennego zapowiedział w środę 21 kwietnia na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Obowiązywać będzie jednak tzw. regionalizacja uzależniona od liczby nowych odnotowanych zakażeń w poszczególnych województwach. Luzowanie obostrzeń od 26 kwietnia obejmie 11 województw, w których średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców nie przekracza 35.

Od początku przyszłego tygodnia na Mazowszu możliwe będzie otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także częściowy powrót dzieci z klas I-III do szkół (w trybie hybrydowym). Pozostałe aktualnie obowiązujące ograniczenia zostają przedłużone. Do kiedy?

Na pewno co najmniej do 3 maja. W przyszłym tygodniu przedstawiciele rządu mają podać bardziej szczegółowy plan m.in. dla branż gastronomicznej i hotelarskiej, w tym w zakresie organizacji komunii, wesel i innych imprez okolicznościowych.

Więcej o aktualnych zasadach bezpieczeństwa przeczytasz na stronie serwisu RP -> https://www.gov.pl/web/koronawirus/od-26-kwietnia-lagodzimy-obostrzenia-w-11-wojewodztwach-otwarte-salony-fryzjerskie-i-czesciowy-powrot-dzieci-do-szkol