20 marca. Wystawa twórczości Mai Ryż – online

0
28

Sochaczewskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza miłośników sztuki do internetowej Galerii ZeDeK. Otwarcie pierwszej wystawy w Galerii odbędzie się na stronie e-SCK w piątek 20 marca o godz.18.00. W pierwszej wystawie on-line pokażemy prace Mai Ryż.

Maja Ryż prowadzi w Sochaczewskim Centrum Kultury pracownię ceramiki Majolika. Jako pedagog, nauczyciel Montessori, plastyk, ceramik od ponad 16 lat pracuje z dziećmi. Doświadczenie zawodowe i wykształcenie zdobywała w Polsce oraz za jej granicami.

„Pracowałam jako nauczyciel wychowawca w Domu Dziecka, poza tym prowadziłam zajęcia artystyczne dla młodzieży w centrum kultury i galerii. W ciągu dziewięcioletniego pobytu w Irlandii pracowałam jako przedszkolny nauczyciel Montessori. Równocześnie prowadziłam zajęcia artystyczne w Korpusach Pokoju przy Duszpasterstwie Ojców Dominikanów w Dublinie. Włączałam się w realizację projektów mających na celu integrację społeczno- kulturalną. Współorganizowałam Kiermasz Bożonarodzeniowy przy Polskim Ośrodku Społeczno- Kulturalnym w Dublinie, wystawiałam swoje prace malarskie podczas wystawy Kobieta Kreatywna w tym samym miejscu” – opowiada artystka. Zachęca przede wszystkim do pracy z gliną, która daje zastrzyk pozytywnej energii, sprzyja relaksacji, pozwala na eksperymentowanie i twórcze poszukiwanie rozwiązań – „Tworząc odwołuję się do nieskończonych pokładów inspiracji, tkwiących w świecie roślin, geometrii, abstrakcji. Pomysły płyną zewsząd. Czasami zaskakujące skojarzenia przychodzą niespodziewanie- przez zatrzymanie się na jakimś elemencie rzeczywistości- wykadrowanym (w umyśle) fragmencie drzewa czy krajobrazu, napotkanej roślinie, chropowatym kamyku, nasionku, kałuży… Wszystko może być inspiracją”.

O Mai, jej pasjach oraz pełnej ekspresji twórczości, która dla odbiorcom sztuki przynosi wiele radości, możemy opowiadać bez końca. Z ogromną przyjemnością zapraszamy na pierwszy wernisaż artystki.