25 lat na straży finansów miasta

0
44

Dwoma miłymi akcentami rozpoczęła się sesja sochaczewskiej rady miasta z 18 grudnia. Najpierw na salę obrad weszły zuchy ze Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z Betlejemskim Światłem Pokoju. Dzieci przekazały światło władzom miasta, złożyły życzenia spokojnych świat, zaśpiewały kolędę. Chwilę później uczczono wyjątkowy jubileusz. Kwiaty i gratulacje odebrała Jolanta Brzóska, która od 25 lat pełni funkcję skarbnika miasta.

Burmistrz Piotr Osiecki i przewodniczący rady miejskiej Sylwester Kaczmarek wręczyli jej kwiaty i specjalne podziękowania, a radni nagrodzili jubilatkę burzą braw. Jak powiedział burmistrz, przez 25 lat zmieniali się prezydenci, premierzy, radni, burmistrzowie, ale tak się dobrze stało dla naszych finansów, a zatem i dla naszego miasta, że nieprzerwanie od 28 grudnia 1990 roku niełatwą funkcję skarbnika pełni Jolanta Brzóska.

– Rolą skarbnika nie jest tylko omawianie projektów uchwał, to jest codzienne czuwanie nad finansami miasta. Zmieniały się uwarunkowania, spotykamy różnie orzecznictwa, zmieniające się przepisy nie ułatwiają życia, ale to, że nasz samorząd przez 25 lat miał i ma stabilną sytuację finansową to m.in. zasługa pani skarbnik i osób które z nią współpracują – podkreślał.

Piotr Osiecki wrócił też pamięcią do przeszłości. Jak powiedział,  ma dwudziestoletnie doświadczenia zawodowe z panią skarbnik, najpierw jako dyrektor zakładu budżetowego, a od pięciu lat jako burmistrz.

– Muszę powiedzieć, że tak kompetentnej i wyważonej osoby życzyłbym wszystkim samorządom. Z pewnością zauważyli państwo, że odpowiedzi pani skarbnik nigdy nie są ad personam, są zawsze merytoryczne, a nie raz trudno zachować spokój – mówił.

Przypomniał wydarzenia z poprzedniej kadencji, gdy ratuszowi zarzucano iż w terminie nie płaci składek ZUS, a miasto nadmiernie się zadłuża.

– Czas pokazał jak były one fałszywe i niesprawiedliwe. Ale osoba która jest fachowcem w sposób szczególnie trudny przyjmuje takie zarzuty- podsumował.

Urząd Miasta Sochaczew