27.10. Żelazowa Wola. Niedzielne zajęcia dla rodzin z dziećmi

0
65

27 października w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli ponownie spotkamy się na niedzielnych zajęciach dla rodzin z dziećmi.

O godz. 11.00 Małą Akademię Chopinowską (zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat i 7-11 lat) rozpoczniemy odśpiewaniem Ody do radości – najpopularniejszego fragmentu IX Symfonii Beethovena, a równocześnie hymnu Unii Europejskiej. Dowiemy się, czym jest symfonia oraz przypomnimy skład orkiestry. Żartobliwe scherzo w dziele Beethovena zupełnie inaczej rozumie Fryderyk, co wyrazimy przez zabawy ruchowe. Przybliżymy ponadto fragment Tria fortepianowego op. 90 Beethovena, o którym Chopin wyraził się: czegoś podobnie wielkiego dawno nie słyszałem. Dowiemy się także, czym jest muzyka kameralna.

Spacer z Klubem Przyrodnika przybierze nieco inny charakter niż zwykle. Spojrzymy na Park w Żelazowej Woli z perspektywy kamienia. Zauważymy, że trawa może być gigantyczna, kilka kropli deszczu może zadziałać jak rwący potok, a jeden liść spadający z drzewa może przesłonić cały świat. Przyjrzymy się kamieniom, z których można wyczytać historię. Dowiemy się, jaką rolę odgrywają oraz poznamy pojęcie minerału, a także obejrzymy ziarenka piasku pod mikroskopem.

Tego dnia spotkamy się również w gronie Najmłodszych Melomanów. O godz. 10.00 i 10.30 rodziców z dziećmi w wieku 0-4 lat zapraszamy na warsztaty umuzykalniające śpiewanki i rytmiczanki z wykorzystaniem rekwizytów takich jak chusty czy instrumenty Orffa, proste sylaby łatwe do powtórzenia przez dzieci, różna skala, metrum czy tempo utworów przygotują maluszki do odbioru muzyki w przyszłości.

Fot. Wojciech Grzędziński / NIFC

Rezerwacje:

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli
Żelazowa Wola 15, 96-503 Sochaczew

e-mail: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl
tel.: (+48 46) 863 33 00; (+48 46) 861 11 98 (w godzinach 9.00-16.00)

On-line: www.bilety.nifc.pl

Cennik:
Najmłodsi Melomani
koszt: 15 zł pojedyncze zajęcia, 45 zł karnet na 4 zajęcia
Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika
koszt: 15 zł pojedyncze zajęcia, 45 zł karnet na 4 zajęcia

 

Aleksandra Świtka Dział Promocji i PR

Oddział Muzeum Fryderyka Chopina
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli

.