270 osób zapisało się na kurs angielskiego !

0
64

Rozpoczął się bezpłatny cykl lekcji języka angielskiego dla mieszkańców Sochaczewa organizowany przez Urząd Miejski. W zajęciach bierze udział blisko 270 osób, w wieku od 7 do 79 lat. Jest to jeden ze zwycięskich projektów Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pomysłodawcą projektu „Angielski za darmo dla mieszkańców Sochaczewa” był prezes stowarzyszenia „Sochaczew – Daj się Ponieść” – Daniel Janiak.

Bardzo się cieszę z tak dużego zainteresowania naszym projektem. Kibicuję wszystkim, którzy się zapisali, aby go ukończyli, a znajomość angielskiego, choćby na podstawowym poziomie, pomógł im w rozwoju karier zawodowych czy w życiu prywatnym, na przykład podczas zagranicznych wakacji. Mam nadzieję, że również w przyszłości projekt ten będzie kontynuowany przez nasze miasto – mówi Janiak.

Projekt „Angielski za darmo dla mieszkańców Sochaczewa” realizowany jest na dwóch poziomach: podstawowym i średniozaawansowanym. Poziom nauczania jest dostosowany do potrzeb uczestników i został zweryfikowany za pomocą testu wstępnego przeprowadzonego na pierwszych zajęciach. Osoby biorące udział w lekcjach otrzymały dodatkowo bezpłatne materiały dydaktyczne. Kurs potrwa 60 godzin zegarowych.

Za rekrutację zainteresowanych uczestnictwem w projekcie i wyłonienie wykonawców przedsięwzięcia odpowiadał Miejski Zespół Ekonomiczno-Administracyjny.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych lektorów z Akademii Językowej „Języki Świata” z Białegostoku oraz Centrum Kształcenia Biznesu Sp. z o.o. z Pabianic. Lekcje rozpoczęły się piątego marca i potrwają do połowy grudnia tego roku. Bierze w nich udział w sumie 268 uczestników, podzielonych na 18 grup. Osoby, które zakończą kurs otrzymają specjalne certyfikaty – powiedziała nam dyrektor zespołu, Danuta Szewczyk Kozłowska.

Mam nadzieję, że uczestnicy projektu będą zadowoleni z realizacji i efektów. Jeszcze raz gratuluję pomysłodawcom, ale też chciałbym podziękować pracownikom zespołu ekonomicznego za sprawne wyłonienie wykonawcy i nabór. To był pracochłonny projekt. Cieszę się, że udało się przyjąć na lekcje praktycznie wszystkich chętnych. Wniosków było 288, odpadło ok. 20, ale tylko z powodów formalnych. Wnioskodawcy albo nie byli mieszkańcami Sochaczewa lub nie mieścili się w „widełkach” wiekowych, które wynosiły 7-79 lat – mówi wiceburmistrz Marek Fergiński, odpowiedzialny w ratuszu m.in za edukację.

Na lektoraty uczęszcza zarówno młodzież szkolna, do 19 roku życia (39 osób), jak i seniorzy powyżej 60 lat (37 osób). Pierwszeństwo w rekrutacji mieli posiadacze miejskich kart uprawniających do zniżek – karty mieszkańca, seniora, honorowego dawcy krwi, weterana. Z tego przywileju skorzystało 96 osób.