30.09. Premiera albumu „Stary Sochaczew”

0
45

Autorzy książki Agnieszka Poryszewska i Radosław Jarosiński oraz Pałac w Gawłowie serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone promocji nowego wydawnictwa o dziejach Sochaczewa.

Nie jest to opracowanie historyczne, ale zbiór zdjęć i opowieści mieszkańców miasta. Poczynając od przełomu XIX i XX wieku na stronach albumu przemieszczamy się aż do lat 60. ubiegłego stulecia. – Pokazujemy momenty przełomowe, ale i codzienność poprzednich pokoleń, skupiając się przede wszystkim właśnie na niej. Wracamy myślą w przeszłość, do lat dzieciństwa, sielskiego anielskiego, do młodości durnej i chmurnej i wcale owe wspominki nie kojarzą się nam z tą historią przez duże „H” – mówią autorzy.
Album zawiera kilkadziesiąt zdjęć i wspomnień. – Osoby, które dzieliły się z nami swoimi subiektywnymi wspomnieniami, przypominały sobie lata dzieciństwa, małe radości, a także trudne czasy, w których przychodziło im żyć. Inni wspominali z nami historie zasłyszane od swoich przodków. Nieocenionym źródłem wiedzy o dawnym Sochaczewie były też archiwalne publikacje i wycinki prasowe. Cześć z tych opowieści i fotografii najpierw zamieszczonych zostało na portalu starysochaczew.pl., inne po raz pierwszy ujrzą światło dzienne – dodają autorzy.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z nimi w klimatycznych wnętrzach pałacu. Będzie to okazja do rozmów i wspomnień, a także zakupu wydawnictwa.

A po spotkaniu odbędzie się koncert zespołu Patria, który także nawiąże – tym razem muzycznie – do opisanego w książce okresu.
Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.