30 lat samorządu. Sylwester Rozdżestwieński

0
30

W młodości utytułowany sportowiec, później nauczyciel wielu sochaczewskich szkół, dyrektor SP w Żukowie oraz powszechnie znany dziennikarz i komentator sportowy z rozległą wiedzą.

Przygodę ze sportem zaczynał jako piłkarz, ale szybko swoje uczucia przeniósł na lekkoatletykę. Był doskonałym biegaczem, a po zakończeniu kariery na bieżni zaangażował się w tenis stołowy, grając w kilku klubach. Uprawiał także tenis ziemny, siatkówkę, koszykówkę. Znajomość wielu dziedzin sportowych pozwoliła mu później z ogromną swobodą i znajomością tematu komentować tysiące zawodów lekkoatletycznych,   meczów, prowadzić imprezy rekreacyjne i przez 40 lat uwieczniać je w lokalnej prasie.

To powodowało silne związki z lokalną społecznością. „Sylwek” czynnie wspierał Dom Pomocy Społecznej, Warsztat Terapii Zajęciowej, Szkolny Związek Sportowy, Sochaczewską Radę Sportu, działał w harcerstwie i licznych organizacjach sportowych. W latach 1994-98 był radnym Rady Miejskiej.

Zmarł 15 maja 2013 r. w wieku 72 lat. Na miejsce spoczynku na cmentarzu w Iłowie odprowadziły go tysiące ludzi. Miesiąc później, w uznaniu zasług dla Sochaczewa, rada miejska przyznała mu tytuł Honorowego Obywatela Miasta.

(sos)