350 lat parafii Szymanów

0
252

Przy znakomitej słonecznej pogodzie Szymanów świętował 350-lecie powstania tamtejszej parafii i konsekracji kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W niedzielę 11 czerwca jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się mszą św., której przewodniczył ks. bp. Andrzej Franciszek Dziuba.

W uroczystościach udział wzięły władze gminy Teresin na czele z wójtem Markiem Olechowskim i przewodniczącym rady Bogdanem Linardem. Obecni byli także: minister i poseł na Sejm RP Maciej Małecki, radny powiatowy Tadeusz Koryś, parafianie – Zbigniew Komorowski, senator II i III kadencji, poseł na Sejm IV kadencji, Tadeusz Szymańczak, poseł na Sejm I kadencji, samorządowcy z gminy Teresin, dyrektorzy jednostek organizacyjnych i szkół, poczty sztandarowe szkolne i strażaków z OSP. Gospodarzem jubileuszu był proboszcz ks. Robert Sierpniak.

Dalszą część obchodów jubileuszu 350-lecia parafii stanowił festyn plenerowy na boisku tuż za Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na scenie przygotowanej przez Teresiński Ośrodek Kultury odbywały się liczne koncerty, podczas których licznie zgromadzona publiczność bawiła się do późnych godzin wieczornych. Tego dnia atrakcji nie brakowało dla nikogo.

Marcin Odolczyk

.