37. rocznica stanu wojennego – Sochaczew pamięta

0
75

W 37. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego przedstawiciele władz powiatu, miasta oraz sochaczewskich struktur NSZZ „Solidarność” oddali hołd jego ofiarom.  

W czasie stanu wojennego liczba internowanych sięgnęła 10 tys., w więzieniach znalazła się znaczna część krajowych i regionalnych przywódców „Solidarności”, doradców, członków komisji zakładowych dużych fabryk, działaczy opozycji demokratycznej oraz intelektualistów związanych z „Solidarnością”. Na podstawie dekretu o stanie wojennym zawieszono podstawowe prawa i wolności obywatelskie.

O tragicznej rocznicy nie zapominają przedstawiciele samorządu powiatu i miasta. Wicestarosta Tadeusz Głuchowski, burmistrz Piotr Osiecki, jego zastępca Dariusz Dobrowolski oraz delegaci z lokalnych struktur „Solidarności” na czele z ich szefową Danutą Radzanowską złożyli w miniony czwarte, 13 grudnia br. wieńce i kwiaty przed tablicą pamiątkową na skwerze NSZZ „Solidarność” przy Urzędzie Miasta oraz pod tablicą patrona „Solidarności” ks. Jerzego Popiełuszki, wmurowaną w ścianę kościoła św. Wawrzyńca.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Foto: UM Sochaczew