40 lat minęło

0
93

Bożena Samson, członek Zarządu Powiatu i radna Aneta Roskosz reprezentowały samorząd powiatu sochaczewskiego podczas uroczystości jubileuszowych 40-lecia powstania iłowskiego Gminnego Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W obchodach uczestniczył m.in. poseł na Sejm RP Maciej Małecki, który wręczył gospodarzom urodzinowy prezent, pogratulował członkom Koła i życzył kolejnych zacnych jubileuszy oraz dalszego rozwoju organizacji z Iłowa, której przewodniczy Wiesława Zientara. Na uroczystości w Iłowie nie zabrakło też wójta Jana Pawła Kraśniewskiego.

Świętowanie rozpoczęło się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski. Dalsza część uroczystości, ta już bardziej rozrywkowa, miała miejsce na terenie OSP Iłów. Zgromadzonym zaprezentował się m.in. gminny zespół Iłowiacy. Jak na prawdziwe urodziny przystało, impreza przybrała miano znakomitej zabawy tanecznej.

– Jesteście Państwo najlepszym przykładem, jak różnie można interpretować „złoty wiek życia”. Pokazujecie, czym są aktywność i konstruktywne wykorzystanie wolnego czasu. Uczestniczenie w życiu kulturalnym naszej lokalnej społeczności na przestrzeni kilkudziesięciu lat podkreśla znamienicie wartość Waszego jubileuszu. Działalność ta, nie tylko napawa optymizmem i radością, ale przede wszystkim zasługuje na uznanie – zwracała się w wystosowanym do jubilatów liście starosta Jolanta Gonta. Odczytała go radna Bożena Samson, która w imieniu Zarządu Powiatu wręczyła gospodarzom okolicznościowy upominek.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

.