590 krzewów konopi na działce pod Sochaczewem

0
186

Nie przyznali się do narkotyków znalezionych w samochodzie którym podróżowali, a dodatkowo jeden z nich był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie czynności ustalono, skąd wzięli susz roślinny. Policjanci na jednej z działek zabezpieczyli 590 krzewów konopi.

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci z Referatu Patrolowo–Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej Mercedesa, który wyjeżdżał z lasu. Oprócz kierowcy, w pojeździe znajdował się również jego rok młodszy kolega. Mężczyźni nerwowo zachowywali się podczas czynności, więc mundurowi nabrali podejrzeń, że mężczyźni mają coś na sumieniu. Przeczucie ich nie myliło, bo w paczce po papierosach znaleźli lufkę z suszem, a chwilę później drugą, schowaną pod siedzeniem kierowcy. Ponieważ żaden z nich nie przyznawał się do narkotyków, obydwaj zostali zatrzymani. W trakcie dalszych czynności, okazało się, że młodszy z mężczyzn jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Dzień później przedstawiono im zarzut posiadania środków odurzających. Ustalono, że jeden z podejrzanych zerwał konopie rosnące na jednej z działek w gminie Sochaczew. Policjanci, którzy pojechali w to miejsce, zabezpieczyli 590 krzewów. Rośliny zostaną przekazane do specjalistycznego badania.

Przypominamy, że za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.