6 -7 października. Weekend za pół ceny

0
61

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina

i

Park w Żelazowej Woli

Położony w pobliżu Sochaczewa Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli od wielu lat stanowi najsłynniejsze miejsce kultu polskiego kompozytora. Historyczna oficyna jest jedynym obiektem pamiętającym czasy, gdy w jej wnętrzach mieszkała rodzina Chopinów. Budynek otoczony jest wspaniałym parkiem, który powstał w latach 30. XX wieku i po gruntownej rewaloryzacji w 2010 roku odzyskał swój niepowtarzalny charakter, stając się urokliwym miejscem odpoczynku.

Pragniemy zaprosić Państwa do odwiedzenia tego niepowtarzalnego miejsca. Dobrą okazją może być kolejna edycja akcji promocyjnej „Polska Zobacz Więcej – Weekend za Pół Ceny”. W weekend 6-7 października 2018 roku osoby prywatne, jak i grupy zorganizowane będą miały możliwość skorzystania z 50% zniżki na wstęp do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina. Podczas pobytu zapraszamy do zwiedzenia wystaw stałej i czasowej oraz do spaceru po parku.

Scenariusz ekspozycji stałej, znajdującej się we wnętrzach Domu Urodzenia Fryderyka Chopina, został przygotowany w oparciu o najnowsze badania nad historią Żelazowej Woli. Ważnym elementem wystawy są obiekty oryginalne, wśród nich pamiątki rodzinne Chopinów. Obecnie dostępna jest również druga część wystawy czasowej „Nowoczesność i tradycja. Park-pomnik w Żelazowej Woli. Część II”. Tę odsłonę wystawy o międzywojennym parku-pomniku poświęcamy w większym stopniu tradycji. Oficynie dworskiej – za czasów Chopinów skromnemu budynkowi, w którym urodził się przyszły kompozytor – dopiero w międzywojniu, dostawiając ganek kolumnowy, nadano cechy poszukiwanego wówczas szczególnie intensywnie stylu narodowego. Przywołano w ten sposób architekturę polskich dworów – styl poddawany redefinicjom do dzisiaj.

 

Cennik promocyjny:

 

Bilet normalny

  • Park i muzeum 11,5 zł
  • Park 3,5 zł

Bilet ulgowy

  • Park i muzeum 7 zł
  • Park 2 zł

Bilet normalny grupowy**

  • Park i muzeum 9,5 zł
  • Park 3 zł

Bilet ulgowy grupowy ***

  • Park i muzeum 5,5 zł
  • Park 1,5 zł

Bilet rodzinny****

  • Park i muzeum 32 zł
  • Park 10 zł

 

Rezerwacje:

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli

Żelazowa Wola 15, 96-503 Sochaczew

e-mail: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl

tel.: (+48 46) 863 33 00; (+48 46) 861 11 98 (w godzinach 9.00-16.00)

 

 

** Bilety normalne grupowe przysługują grupom zorganizowanym składającym się z co najmniej 15 osób

 

*** Bilety ulgowe grupowe przysługują zorganizowanym grupom dzieci i młodzieży szkolnej liczącym co najmniej 15 osób

 

**** Bilety rodzinne przysługują rodzicom lub opiekunom wraz z dziećmi do 18 roku życia; jeden bilet upoważnia do wstępu maksymalnie 6 osób