7 zabitych w strzelaninie w Half Moon Bay

W ciągu ostatnich 72 godzin w Kalifornii w serii masowych strzelanin zginęło co najmniej 18 osób, w tym podejrzany o uzbrojenie.

Ale horror ataków nie ogranicza się do liczby, ale szybkości, z jaką rozwijają się one jeden po drugim.

Kalifornijczycy starali się zrozumieć specyfikę i czas strzelanin. Podejrzanymi w obu atakach byli starsi Azjaci, których wiek i rasa są rzadkością w masowych strzelaninach. Ofiarami byli Amerykanie pochodzenia azjatyckiego i azjatyckiego, z których wielu wciąż obchodziło Księżycowy Nowy Rok.

W pierwszym ataku – w sobotnią noc w Monterey Park – zginęło 11 osób, a co najmniej 9 zostało rannych w niegdyś szczęśliwej sali tanecznej. Podejrzany, 72-letni Huu Can Tran, był tam byłym instruktorem tańca-wolontariuszem.

Wiele ofiar pochodziło ze społeczności azjatyckiej i azjatycko-amerykańskiej w wieku 50 i 60 lat. Udali się do Star Ballroom Dance Studio, aby uczcić święto nocą muzyczną i taneczną. Aż rozległy się strzały. Wraz z 11 zabitych, 8 zostało rannych.

dług…Alisha Jucevic dla The New York Times

Około 30 minut później podejrzany wszedł do Lai Lai Ballroom & Studio w Alhambra w Kalifornii, gdzie został powalony na ziemię i rozbrojony. Brandon Czaj, Przed ucieczką operator rodzinnej sali tanecznej w trzecim pokoleniu.

Policja znalazła podejrzanego martwego w furgonetce w niedzielne popołudnie z raną postrzałową, którą sam sobie zadał, około 30 mil dalej w Torrance.

Śledczy wciąż badają jego motywy, ale prowadzą działania teoria Kieruje się osobistymi pretensjami i „szuka konkretnych ludzi z określonego powodu”.

Hrabstwo SAN MATEO, Kalifornia – Wciąż pojawiają się szczegóły dotyczące poniedziałkowej strzelaniny. Dzieci widziały krwawienie.

Podejrzany, 67-letni Zhao Chunli, jest mieszkańcem Half-Moon Bay. Został znaleziony w swoim samochodzie na parkingu podstacji Biura Szeryfa i zatrzymany.

READ  Target traci 10 miliardów dolarów po wezwaniach do bojkotu ubrań przyjaznych LGBTQ

Strzelaniny zostały po raz pierwszy zgłoszone około 14:20 w dwóch różnych miejscach w pobliżu autostrady 92 w Half Moon Bay. Po przybyciu na miejsce ratownicy znaleźli cztery ciała z ranami postrzałowymi i jedną osobę z obrażeniami zagrażającymi życiu.

Cristina Corpus, szeryf hrabstwa San Mateo, powiedziała na konferencji prasowej w poniedziałek wieczorem, że podejrzany działał sam i nie ustalono jeszcze jego motywu.

Te dwa ataki to nie jedyne niedawne masowe strzelaniny w Kalifornii. Nieco ponad tydzień temu, Sześć osób zostało zastrzelonych w hrabstwie Tulare w środkowej Kalifornii. Wśród ofiar był 16-letni chłopiec i jego 10-miesięczne dziecko.

„To takie smutne widzieć, jak ci niewinni ludzie tracą życie” – powiedziała szeryf Christina Corpus w poniedziałek wieczorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *