85 lat sochaczewskiego PSS „Społem”

0
145
Prezes PSS Społem Józef Chocian
Prezes PSS Społem Józef Chocian

PSS – Powszechna Spółdzielnia Spożywców to znana marka. PSS-y istniały kiedyś w wielu polskich miastach. Dziś, w wielu już nie istnieją. Ten nasz, sochaczewski ma się całkiem dobrze. 4 lipca minęło właśnie 85 lat od momentu gdy sochaczewska Spółdzielnia rozpoczęła działalność.

Dziś ta prężna i co najważniejsze polska firma, posiada 15 sklepów detalicznych, jeden Cafe-Bar oraz piekarnię. Prezesem od wielu lat jest Józef Chocian, który w PSS „Społem” pracuje już 46 rok.

To chyba głównie dzięki niemu Spółdzielnia ma dziś 147 członków, zatrudnia 160 pracowników i ciągle się rozwija.

Z okazji jubileuszu prezes przyjął gratulacje i życzenia od  przedstawicieli władz samorządowych, najwyższych krajowych władz spółdzielczych, prezesów zaprzyjaźnionych spółdzielni z innych miast, a także reprezentantów współpracujących ze spółdzielnią firm i agencji. Wielu pracownikom PSS wręczono odznaczenia Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego oraz Zasłużony dla „Społem”.

Oficjalna część uroczystości, która odbywała się w ogrodach restauracji Arkadia, zakończyła się występem orkiestry Camerata Mazovia. Potem zaproszeni goście zjedli uroczystą kolację, której specjalnym gościem był Robert Rozmus.

7_PSS_Sochaczew